НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

43,85

43,55

Без черешні і з пізньою полуницею: цього сезону врожай ягід знизиться на 30-50%

Без черешні і з пізньою полуницею: цього сезону врожай ягід знизиться на 30-50%
Фото: Whole foods market

Виробники південних та південно-східних областей через окупацію та бойові дії не зможуть поставити ягоду на ринок, навіть ту, яку зможуть виростити.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Через втрати внаслідок боїв або окупації територій, де знаходяться ягідні ферми, урожай цього року скоротиться на 30-50% залежно від ягоди.

Про це AgroPortal.ua повідомила президент асоціації "Ягідництво України" Ірина Кухтіна.

За її словами, існує ймовірність того, що цього року черешні не буде, а сезон полуниці розпочнеться пізніше.

"Припускаємо, що цього року черешні взагалі не буде, адже, наприклад, на частині Запорізької області ведуться бої, і вже пропущено той період, коли потрібно було проводити агрономічні заходи. Переміститься за часом сезон полуниці — якщо раніше ягода потрапляла на ринок на кінець квітня і початок травня, то зараз її слід очікувати не раніше кінця травня, адже виробники південних і південно-східних областей через окупацію та бойові дії не зможуть поставити ягоду на ринок, навіть ту, яку зможуть виростити. окремі ферми серйозно постраждали, а іноді навіть місцеві жителі сіл мародерили, викопували навіть кущі на полях. Тож дати точну оцінку дуже важко”, - каже Ірина Кухтіна.

Кухтіна зазначила, що, попри все, українські ягідники борються за майбутній урожай, навіть шукають можливості обробити насадження з використанням дронів для проведення робіт з розмінування полів.

Нагадаємо, що до середини весни поточного року ціни на тепличні помідори з місцевих комбінатів в Україні досягли нової рекордної вартості – від 93 до 112 гривень за кілограм.