НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

"Україна виробляє продукції вп'ятеро більше, ніж її внутрішнє споживання", — Тарас Висоцький про запаси продовольства в країні

"Україна виробляє продукції вп'ятеро більше, ніж її внутрішнє споживання", — Тарас Висоцький про запаси продовольства в країні
Фото: Delo.ua

За словами Висоцького, якщо в Україні зупиниться виробництво, то ми маємо все необхідне у досить великому запасі.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький повідомив, що зараз Україна має достатньо резервів для споживання. Про це він розповів в ефірі "Суспільного радіо".

Так, за його словами, Україна виробляє більше продукції, ніж споживає.

"Україна виробляє продукції в 5 разів більше, ніж її внутрішнє споживання. Станом на сьогоднішній день у нас достатньо резервів продукції для нашого споживання. Наприклад, пшениця. Україна на рік споживає 8 млн тонн. Зараз у нас близько 6 млн тонн, влітку вже буде врожай озимої. За кукурудзою маємо дворічний запас. Ми споживаємо 7 млн тонн, а маємо 15 млн тонн. Соняшникової олії у нас ще на 5 років. Цукор – півтора роки запасу", – зазначив він.

Він додав, що навіть якщо виробництво зупиниться, зараз у нас є все необхідне у досить великому запасі, оскільки Україна є сировинною країною, яка переважно відправляє продукцію на експорт, а експорт зупинився.

Він наголосив, що зараз важливо виробникам продовжувати роботу, а також розпочати посівну.

За його словами, посівна-2022 має кілька складових, але найголовніша — підготовка, а саме закупівля основних засобів виробництва: мінеральних добрив, насіннєвого матеріалу, засобів захисту рослин, палива.

"Мінеральні добрива вже закуплені на 80%. Цього достатньо, щоб отримати врожайність вище за середній рівень. Насіння на 75% вже в Україні. Засоби захисту є на 55%. Ми ще маємо час вирішити ці невеликі недостачі до травня-червня. Паливо плануємо отримувати шляхом налагодження транспортування, зміни напрямів", — додав Висоцький.

При тому цього року посівна буде найскладнішою за всю історію незалежної України. Вона почнеться пізніше з огляду на затяжну зиму. Очікується, що посівна стартує у південних регіонах приблизно за тиждень. Масштабно Україною – після 10 квітня.

Нагадаємо, що Мінагрополітики відмінило реєстрацію сільгосптехніки на період воєнного стану.