НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

43,85

43,55

У лікарні Черкас розікрали 12 млн гривень, виділених на боротьбу з коронавірусом

У лікарні Черкас розікрали 12 млн гривень, виділених на боротьбу з коронавірусом
Фото: прес-служба СБУ

Масштабне розкрадання бюджетних коштів виявила СБУ на Черкащині. За попередніми даними, за злочинними схемами присвоєно 12 млн грн, виділених одному з медичних закладів Черкас на боротьбу з коронавірусом.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"Служба безпеки України викрила масштабне розкрадання бюджетних коштів, виділених одному з медичних закладів Черкас на боротьбу з Covid-19. За попередніми даними, через махінації було вкрадено 12 млн гривень", — йдеться у повідомленні.

За даними спецслужби, "схему" організувала заступник начальника фінвідділу. Вона протягом останніх двох років, будучи у змові з спільниками, здійснювала оплату не існуючих послуг і робіт.

Зокрема, чиновниця перераховувала гроші на рахунки афілійованих компаній за нібито "проведення будівельних та ремонтних робіт" медустанови. Також встановлено численні факти нарахування безпідставних премій, авансів, зарплат.

Як розповіли в СБУ, під виглядом "ковідної" доплати жінка нараховувала суми, які значно перевищували встановлені норми як медикам, так і особам, які нібито надавали "послуги" поліклініці.

Сама зловмисниця мала понад 10 власних банківських карток, куди регулярно надходили привласнені кошти. За висновками експертиз, таким чином фігурантам вдалося вивести майже 12 млн гривень держкоштів, виділених НСЗУ на боротьбу з коронавірусом.

Наразі заступнику керівника фінвідділу повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем") ККУ. Триває слідство.

Зазначимо, що після введення обмежень для невакцинованих в Україні запрацювала масштабна схема виготовлення підроблених "ковідних" документів. У цих справах суди вже винесли понад 100 вироків.

Так, масштабну схему виготовлення підроблених міжнародних свідоцтв про вакцинацію від Covid-19 СБУ ліквідувала у січні цього року.

З'ясувалося, що для серійної фальсифікації міжнародних свідчень про вакцинацію від Covid-19 зловмисники створили на Закарпатті власну підпільну друкарню, повідомляє прес-центр СБУ. Її виробничі потужності дозволяли ділкам щомісяця підробляти тисячі медичних документів.