Кабмін розширив держпрограму кредитів під 5-7-9% на сферу транспорту

Кабмін розширив держпрограму кредитів під 5-7-9% на сферу транспорту
Денис Шмигаль. Фото: пресслужба Кабміну

Кабінет міністрів розширив програму "Доступні кредити 5-7-9%" на підприємства у сфері пасажирських та вантажних перевезень. Таке рішення ухвалено на засіданні 29 квітня, повідомляє пресслужба уряду.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

"Запуск програм кредитування під 0% допоміг багатьом бізнесам перезапустити свою роботу. Крім того, державна програма фінансового лізингу тепер буде мати такі самі умови, як і «5-7-9». Тобто максимально доступний лізинг. Все це потрібно, аби люди та бізнес продовжували працювати", – зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. При цьому інших подробиць у повідомленні не наведено.

Нагадаємо, що 12 березня Кабмін дозволив кредитувати сільгоспвиробників за програмою "5-7-9" терміном до 6 місяців зі ставкою 0%, збільшивши при цьому максимальну суму кредитування з 50 до 60 мільйонів гривень.

За словами Шмигаля, наразі аграрії взяли кредити на суму вже близько 15 мільярдів гривень.

18 березня уряд дозволив будь-якому українському бізнесу брати кредити до 60 мільйонів гривень за цією програмою за ставкою 0% у період воєнного стану та протягом місяця після його завершення. У наступний період ставка складе 5%.

На реалізацію інвестиційного проекту та на рефінансування заборгованості такий кредит можна отримати терміном до п'яти років, а для фінансування оборотного капіталу – максимум на три роки.

У той же час, як писало згодом Delo.ua, банки хоч і почали приймати заявки на такі кредити від будь-якого бізнесу, але не поспішали задовольняти їх для несільськогосподарських компаній.