Великобританія має намір позбавити Московську фондову біржу статусу визнаної

Великобританія має намір позбавити Московську фондову біржу статусу визнаної
Фото: CNN

Великобританія вважає, що через війну в Україні необхідно позбавити Московську фондову біржу статусу визнаної фондової біржі. Це призведе до того, що не буде підстав для інвестицій у Росію.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Позбавлення статусу означає, що інвестори більше не зможуть отримати доступ до певних податкових пільг Великобританії у майбутньому під час торгівлі на Московській фондовій біржі. Про це йдеться у заяві британського податкового органу HM Revenue and Customs (HMRC), повідомляє CNN.

Проте існуючі інвестиції будуть захищені.

Статус визнаної фондової біржі — це класифікація, присвоєна HMRC для оподаткування, що дозволяє цінним паперам, які торгуються на визнаній біржі, мати право на певні податкові режими та пільги.

"Оскільки ми продовжуємо ізолювати Росію у відповідь на їхню незаконну війну з Україною, анулювання визнаного статусу Московської фондової біржі посилає чіткий сигнал про те, що в Росії немає підстав для нових інвестицій", - заявила фінансовий секретар казначейства Великобританії Люсі Фрейзер.

Цей крок є останнім у низці санкцій, які британський уряд запровадив щодо Росії після її вторгнення в Україну.

Нагадаємо, що міжнародні інвестори йдуть з Китаю, оскільки побоюються, що згодом щодо цієї країни можуть бути введені такі самі санкції, як і проти Росії.