НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,40

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

У МОЗ роз'яснили, чи загрожує поширення мавпячої віспи на території України

Санітарний лікар, МОЗ, Ігор Кузін, лікар
Фото: Прес-служба форуму Україна 30

Шанси розповсюдження мавпячої віспи на території України дуже малі. Оскільки Україна не є транзитною країною для мандрівок до країн Африки.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін у ефірі телемарафону.

За його словами, система охорони здоров'я України вже має вказівки, як діагностувати мавпю віспу.

"Шанс поширення мавпячої віспи по території України дуже великий. Зараз у світі, на території ЄС зареєстровано 258 випадків - це 171 підтверджений та 87 - підозрілих. Україна не є транзитною країною для подорожей до країн Африки. Вірус є стабільним, він не так швидко мутує як коронавірусна інфекція і течія досить легка, тобто значно легша, ніж віспа, яка була викорінена в 1980 році", - сказав Кузін.

Він наголосив, що на сьогоднішній день випадків інфікування мавпою віспою в Україні немає.

"Щоб інфікуватися, потрібен тривалий близький контакт із хворою людиною. І це досить мало ймовірно, з огляду на те, що туристичних маршрутів зараз немає і досить важкий шлях передачі, не такий легкий, як був під час коронавірусу", - підсумував санлікар.

Нагадаємо, ВООЗ зафіксувала майже сотню підтверджених випадків мавпової віспи у 14 країнах. Перший випадок зараження у Європі виявили 7 травня – у британського туриста, який повернувся з Нігерії. Пізніше у Великій Британії виявили ще кілька хворих - у Лондоні та на північному сході країни.

Крім цього, бельгійська влада запровадила в країні обов'язковий 21-денний карантин, починаючи з 22 травня, для хворих на мавпячу віспу. Бельгія стала першою країною, яка запровадила таке обмеження.