Ошаленілі тигри та леви можуть розбігтися з розбомбленого харківського екопарку — Фельдман

Фото: Фельдман Экопарк
Фото: Фельдман Екопарк

Депутат Верховної Ради Олександр Фельдман заявляє, що заснований ним зоопарк на території ландшафтного парку на північ від Харкова в результаті обстрілів і бомбардувань зазнав масштабних руйнувань, що загрожує втечею з нього хижаків, що вижили. Відповідне звернення опубліковано, зокрема, на сайті "Фельдман Екопарку" та Facebook-сторінці нардепа.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Екопарку більше немає. Зараз про це можна говорити абсолютно точно. Вчора і сьогодні він знову зазнав масованих обстрілів і бомбардувань. Інфраструктура зруйнована, вольєри зруйновані. Найбільша проблема — це великі хижаки. Їхні вольєри поки ще дивом зберігають цілісність, але ще один обстріл — і ошаленілі від страху леви, тигри, ведмеді можуть опинитися на волі”, — сказав він.

За словами Фельдмана, тварини можуть піти у бік Харкова або у прилеглі селища, чого допустити не можна. Водночас, за його словами, вирішення проблеми на сьогодні не знайдено.

"Наші фахівці зараз розглядають можливість обладнати для них, хоча б для деяких, тимчасове житло в Чутовому Полтавської області. Якщо цього не вийде, то єдиний варіант, що залишається у нас, — це усипляння хижаків. Про це неймовірно боляче говорити, але головний пріоритет зараз — це життя людей", — заявив він.

За словами політика і бізнесмена, інших тварин, які залишилися на території екопарку, також потрібно терміново евакуювати, на що потрібна фінансова допомога.

Зазначимо, що Харків, північні райони якого розташовані лише за 25 кілометрів від кордону з РФ, зазнає масштабних обстрілів із самого початку російського вторгнення 24 лютого. Зокрема, ще станом на 28 березня у місті, за даними його влади, було зруйновано понад 1,2 тисячі житлових будинків. Також від обстрілів постраждали 69 шкіл, 53 дитячі садки та 15 лікарень.