ЗМІ повідомили про зупинку військового заводу "Іскра": у Міноборони свою провину заперечують

завод іскра, запоріжжя
Фото: Тимофій Бесп'ятов, Delo.ua

Керівництво казенного підприємства "Науково-виробничий комплекс "Іскра" (Запоріжжя) вирішило зупинити виробництво через відмову Міністерства оборони від усіх замовлень, повідомляє видання "Оборонно-промисловий кур'єр" із посиланням на представника заводу.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Зазначається, що через це скасували державне оборонне замовлення на виготовлення виробником радіолокаційної техніки "двох дуже вагомих приладів", що створювалися для потреб Збройних сил України. При цьому припиняються й дослідно-конструкторські роботи.

Міністерство оборони ж напередодні заявило, що інформація про його відмову від продукції "Іскри" не відповідає дійсності, а винен у ситуації сам завод, який нібито не виконує зобов'язань у визначені терміни, незважаючи на фінансування, що виділяється.

"Продукція КП "НВК "Іскра" є важливою для належного виконання завдань з оборони держави. Міноборони має довгу та успішну історію співпраці з цим підприємством. Відомство налаштоване продовжувати цю співпрацю у правовому полі за умови неухильного дотримання законодавства та належного виконання "Іскрою" своїх зобов'язань за чинними контрактами", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, у 2021 році Міноборони співпрацювало з підприємством за чотирма контрактами та неодноразово сплачувало аванси, а також погоджувалося на прохання підприємства про перенесення термінів постачання продукції, коли для цього були правові підстави.

Так, у грудні міністерство заплатило "Іскрі" понад 51 млн грн за двома "успішно виконуваними" контрактами, а загалом цього місяця заплатило наперед підприємствам ОПК 2,5 млрд грн.

"Водночас у серпні-жовтні 2021 року за одним із контрактів підприємство в черговий раз не виконало зобов'язання вчасно, внаслідок чого виникла дебіторська заборгованість у розмірі понад 58 млн грн. Відповідно до чинного законодавства, за таких умов Міноборони не може проводити подальше авансування робіт", — зазначають у відомстві.

Зазначається, що авансування буде відновлено у разі погашення дебіторської заборгованості підприємством або на виконання відповідного рішення суду.

"КП "НВК "Іскра" звернулося з відповідним позовом. За результатами його розгляду Міноборони вживатиме необхідних заходів. Адже наша спільна мета — щоб високотехнологічне обладнання якнайшвидше потрапило у війська", — сказав заступник міністра Анатолій Петренко.

В оборонному відомстві також розраховують, що ситуація, зокрема за одним із контрактів з "Іскрою", стане предметом уваги керівництва держконцерну "Укроборонпром" для "прийняття відповідних управлінських рішень на користь підвищення обороноздатності України".

Зазначимо також, що радари РЛС та РЕБ виробництва НВК "Іскра" генеральний директор "Укроборонпром" Юрій Гусєв раніше називав пріоритетною для концерну продукцією в контексті його реформування, яке передбачає закриття більшості оборонних підприємств, які "фактично виживають, якщо не вмирають".