- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Данілов анонсував указ Зеленського щодо створення реєстру олігархів
Рада національної безпеки і оборони ще в травні проголосувала на своєму засіданні за затвердження положення про реєстр олігархів. Про це повідомив у інтерв'ю виданню Liga.net секретар РНБО Олексій Данілов.
За його словами, відповідний указ президента про введення рішення РНБО в дію має бути опубліковано вже найближчим часом. Данілов при цьому підкреслив, що сам реєстр олігархів "буде обов'язково".
"Інша справа – хто в ньому буде, в який спосіб це буде відбуватись і чи є в нас сьогодні час приділяти цьому питання максимальну увагу. Але ми маємо діяти по закону", – зазначив він.
При цьому він додав, що говорити про те, чи допомогла війна провести певну деолігархізацію України, можна буде лише після завершення російського вторгнення.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua"Ті люди, яких можна вважати олігархами, по-різному себе поводять. Хтось залишився у країні, а хтось втік. Хтось допомагає максимально армії, хоча не робить селфі, не розповідає про кожну автівку за 20 тисяч євро, що сам її привіз", – вказав секретар РНБО.
На уточнююче запитання, чи йдеться про п'ятого президента України Петра Порошенка, Данілов заявив, що йдеться не тільки про цю людину.
"Так само як і коли почали фотографуватися з автоматами – я таких називаю "селфістами". Дуже дратує, коли з війни починають робити політичний кіч. І таких, на жаль, багато", – додав він.
Нагадаємо, що ініційований президентом Володимиром Зеленським закон про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів), Верховна Рада прийняла ще 23 вересня 2021 року.
Однак 2 листопада Зеленський ветував закон через неузгодженості, що виникли при його ухваленні, але вже наступного дня парламент їх усунув, а 5 листопада президент підписав закон.
Як прогнозував Данілов у грудні РНБО почне визнавати певніх осіб олігархами, вносячи їх до відповідного реєстру, передбаченого цим законом, 20-25 травня. Однак після російського воєнного вторгнення в Україну тема деолігархізації, зокрема реалізації зазначеного закону, фактично зникла з публічного поряку денного української влади.