Крок назустріч Євросоюзу: Україна повністю заповнила опитувальник зі вступу до ЄС

Крок назустріч Євросоюзу: Україна повністю заповнила опитувальник зі вступу до ЄС
Фото: 5 канал

Українська сторона остаточно заповнила опитувальник зі вступу до Євросоюзу, який голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн передала під час візиту до Києва 9 квітня президенту Володимиру Зеленському. Про це повідомив замголови Офісу президента Ігор Жовква.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Опісля отримання документа Єврокомісія готуватиме рекомендацію щодо виконання Україною копенгагенських критеріїв вступу до ЄС. Україна, у свою чергу, розраховує на набуття статусу країни-кандидата на вступ до Євросоюзу вже в червні цього року.

"Чекаємо, що рекомендація буде позитивною, а далі м'яч буде на стороні держав-членів ЄС. У червні відбудеться засідання Європейської Ради, де ми очікуємо надання Україні статусу країни-кандидата на членство в ЄС", – написав Жовква.

За його словами, далі мають розпочатись переговори про вступ. І коли Київ такі переговори проведе, можна буде вже говорити про повноцінне членство України в Євросоюзі.

"Ми говоримо про прискорену процедуру. Ми не можемо дозволити собі 10-15-20 років таких переговорів. Переговори мають бути проведені швидко. Україна на це заслуговує, і більшість держав-членів ЄС нас у цьому підтримують", – додав Жовква.