На "ляпас" з Придністров'я Україна відповість ударом, - Зеленський

На "ляпас" з Придністров'я Україна відповість ударом, - Зеленський

Удар по Україні з боку Придністров'я був би глобальною помилкою, а будь-які дії в контрольованому країною-агресором Росією регіоні, які загрожуватимуть нашій країні, отримають реакцію у відповідь.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це сказав президент України Володимир Зеленський під час зустрічі зі своєю молдавською колегою Маєю Санду під час її візиту до Києва.

"Ми отримуємо певні сигнали, і вони неприємні. Але люди у Придністров'ї повинні знати: для нас це буде не удар, а ляпас, а ми відповімо ударом. Але перш за все ми маємо робити все, щоб не було дестабілізації у цьому регіоні", - заявив Володимир Зеленський.

Він також сказав, що Україна є гарантом врегулювання конфлікту у Придністров'ї та допомагатиме Молдові надалі.

Мая Санду у свою чергу запевнила, що Молдова відслідковує ситуацію в Придністров'ї і у разі виникнення загроз інформуватиме партнерів.

"Ми хотіли б переконатися, що не виникне ситуації, яка може дестабілізувати подальшу обстановку. Наші інститути продовжують відслідковувати ситуацію, і, звичайно, якщо трапиться щось, що викликатиме стурбованість, ми вживатимемо заходів та інформуватимемо наших партнерів", – сказала президент Молдови.

Як   заявив   Зеленський, Україна та Молдова мають загрози, в основі яких – агресія Росії, тому спільними мають бути і відповіді двох країн на них.

"Обговорили з Майєю Санду протистояння російському вторгненню в Україну, придністровське врегулювання, гарантом якого є наша держава. А також питання українського транзиту територією Молдови та енергетична співпраця. Цінуємо рішення направити в Україну саперний підрозділ, допомогу нашим людям, які шукали захисту від війни", – зазначив Зеленський.

Нагадаємо, Майя Санду 27 червня приїхала до столиці та відвідала зруйновані російськими окупантами міста Київської області. Відомо, що президент Молдови, як й  інші світові лідери, які приїжджали до України, відвідала Бородянку, Бучу та Ірпінь.

Зазначимо, що напередодні в Молдові заявили, що країна підтримає санкції проти Росії, які ЄС має намір продовжити. Хоча раніше Кишинів відмовлявся запроваджувати обмежувальні заходи щодо Москви.