В результаті обміну з полону звільнено 144 захисники України, з них 43 "азовця" (ФОТО)

В результаті обміну з полону звільнено 144 захисники України, з них 43 "азовця" (ФОТО)
Фото: ГУР

В ході масштабного обміну з полону було визволено 144 захисники України. Про це йдеться у повідомленні Головного управління розвідки Міністерства оборони України, начальник якого Кирило Буданов очолює також Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Проведено черговий обмін полоненими, завдяки якому додому повернулись 144 українських захисники. Це найбільший обмін від початку повномасштабного російського вторгнення. Зі 144 звільнених – 95 оборонців "Азовсталі". Серед них – 43 військовослужбовці полку "Азов", - сказано в ньому.

Загалом звільнено 59 бійців Національної гвардії, 30 – Військово-морських сил, 28 - інших підрозділів Збройних сил України, 17 – Державної прикордонної служби України, 9 – територіальної оборони, 1 – Національної поліції.

З них 23 офіцери та 69 військовослужбовців сержантського та старшинського складу. Найстаршому зі звільнених виповнилось 65 років, наймолодшому – 19.

При цьому зазначено, що більшість звільнених українців мають важкі ушкодження: вогнепальні та осколкові поранення, вибухові травми, опіки, переломи, ампутації кінцівок, однак всі вони отримують належну невідкладну медичну та психологічну допомогу.

Нагадаємо, що лише напередодні повідомлялося, що Координаційний штаб із поводження з військовополоненими провів черговий обмін за формулою 17 на 15. Зокрема, додому повертаються 16 українських військовослужбовців та один цивільний громадянин.

Зазначимо, що тиждень тому Буданов розповідав, що Україна розраховує обміняти полонених з "Азовсталі" у кілька етапів, анонсувавши, що "у найближчі терміни багато хто побачить своїх близьких уже вдома".