НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

43,85

43,55

В Україні створюють кібервійська - відкритий прийом заявок

кіберфахівці
Кіберфахівці. Фото з відкритих джерел

В Україні відкрили набір кандидатів у кібервійська, які забезпечуватимуть інформаційну безпеку, захист критичної інфраструктури та розвідку. Про це повідомляє Forbes.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Президент України Володимир Зеленський ще у серпні 2021 року підписав указ про створення кібервійськ. Законодавчі нормативні акти, що визначатимуть їхню структуру, ще на стадії розробки.

"Кібервійська – це просто ще один рід військ. Ми не створюємо нічого нового, ми робимо перерозподіл вже існуючого складу військ і набираємо нових людей", – заявив заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк.

У війська вже набирають резервістів - спеціалістів з ІТ. Заявки приймає Національний координаційний центр кібербезпеки, який працює на території київського центру "Парковий".

Демедюк зазначає, що важливо мати окремий набір, бо: "тоді фахівець, який володіє IT-навичками, не піде воювати, копати окопи або займатиметься артилерією, а працюватиме за своїм напрямом".

Національний координаційний центр кібербезпеки вже "на фінальному етапі" розробки законодавчих нормативних актів, які, зокрема, визначатимуть структуру кібервійськ, каже Демедюк.

Майбутні кібервійська розподілять між державними органами, які відповідають за кібербезпеку – СБУ, Кіберполіцією, Держспецзв'язком, РНБО, НБУ, Мінцифри, Міноборони, ЗСУ та розвідувальними органами. Напрямок можна вибирати самостійно.

Міністр оборони Олексій Резнікова вважає, що новий рід військ можна назвати Силами кібероборони – це в майбутньому надасть їм більше широких юридичних можливостей.

Подібні підрозділи вже існують у Німеччині, Польщі, Естонії, Ізраїлі. Росія також визнала наявність "військ інформаційних операцій".

Нагадаємо, 15 лютого 2022 року хакери атакували "Дію" з територій Росії, Китаю, Чехії та Узбекистану, але команда порталу відобразила всі кіберзагрози. В Ощадбанку також сталися збої у роботі. При спробі зайти в програму повідомлялося про помилку. Не працювали банкомати, термінали самообслуговування та платіжні термінали.

Перед цим клієнти Приватбанку почали отримувати SMS, в яких говорилося, що нібито банкомати держбанку перестануть працювати, при спробі зайти в "Приват24" через мобільний додаток з'являвся напис "Відбулася помилка. Повторіть спробу пізніше".