Американські вчені створили новий полімерний матеріал, який легший за пластик, але міцніший за сталь

Дослідники Массачусетського технологічного університету презентували новий 2D-полімер під назвою 2DPA-1.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Як повідомляється на сайті навчального закладу, нова речовина має унікальні властивості – вона легша за пластик і міцніша за сталь.

Вчені стверджують, що полімер автоматично складається в плоскі 2D-листи, на відміну інших полімерів, які утворюють одномірні ланцюга.

Через те, що полімер має властивість самостійно збирати себе у розчині, є можливість його великого виробництва за допомогою збільшення кількості вихідних матеріалів.

Цей полімер можна використовувати як покриття для автомобільних деталей, мобільних телефонів, а також як будівельний матеріал для мостів і будівель.

Дослідники встановили, що для його деформації потрібна сила в чотири – шість разів більше, ніж для куленепробивного скла.

Крім того, новий матеріал не пропускає газ. Він складається з мономерів, які з'єднуються як LEGO, через що молекули не можуть між ними проходити.

Раніше повідомлялося, що дослідники з медичної школи Університету Міннесоти розробили алгоритм контролю за людським мисленням за допомогою мозкового імплантата.

Нагадаємо, вчені команди Krafla Magma Testbed з 11 країн та 38 інститутів вирішили дослідити надра вулкана Крапла, розташованого в Ісландії.