Навчатимуть по "Абетці Донбасу": окупанти у Маріуполі відкрили дитячий центр в розбомбленому приміщенні

Азбука Донбасса, Донбас, Абетка Донбасу, ДНР, книги, дитячі книги
Фото: Telegram-канал уповноваженою ВР з прав людини Людмили Денісової

Росіяни у Маріуполі у приміщенні напівзруйнованій будівлі дитячого садка №104 відкрили "дитячий центр". Дітей у закладі планують вчити за російськомовним підручником самопроголошеного псевдодержавного утворення в ОРДО "Абетка Донбасу". 

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомила уповноважена Верховною Радою з прав людини Людмила Денісова. 

"У розбомбленому дитячому закладі немає світла та води, а їжу готують на вогні у дворі. Задля створення "картинки" для ворожої пропаганди, загарбники нехтують елементарними правилами безпеки дітей та їх базовими потребами", - йдеться у повідомленні. 

За її словами, дітей у закладі планують вчити за російськомовним підручником самопроголошеного псевдодержавного утворення в ОРДО "Абетка Донбасу", де є вірші із такими рядками як "Донбас – російська земля" та "Батьківщина наша Росія". 

"Такі дії окупантів  створюють безпосередню загрозу життю та здоров’ю дітей, чим порушують Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни, а також не забезпечують право дитини на освіту, спрямовану на виховання поваги до культурної самобутності, мови і національних цінностей країни, в якій дитина проживає, що передбачено Конвенцією ООН про права дитини", - додала Людмила Денісова. 

Також омбудсмен звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну з проханням врахувати ці факти порушень РФ прав дітей в Україні.  

Нагадаємо, російські окупанти продовжують примусову інтеграцію українських дітей у російський простір, насаджуючи в українських закладах освіти на тимчасово окупованих територіях викладання за "стандартами РФ".  

Вже близько 3,5 тисяч вчителів з цих закладів проходять відповідну перекваліфікацію з метою підготовки до роботи на тимчасово захоплених територіях.