Понад 90% громадян Німеччини почали економити на покупках та розвагах

Понад 90% громадян Німеччини почали економити на покупках та розвагах

За даними Євростату, рівень інфляції в єврозоні у червні становив 8,6% — рекорд за 20 років. На тлі цього 91% опитаних громадян Німеччини заявляють, що вже починають економити, переважно на відвідуванні ресторану (54%), на купівлі одягу (50%) та на відпочинку (48%). 43% заощаджують навіть на продуктах.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомляє німецьке видання Bild із посиланням на опитування INSA.

Практично кожен другий (46%) вирішив відкласти заплановану велику покупку цього року через високі ціни.

75% опитаних відповіли, що сильно чи дуже сильно відчувають зростання цін. У домашніх господарствах із доходом менше 2000 євро про це заявили 82%.

50% респондентів заявили, що їхнє економічне становище цього року погіршилося. У 42% воно залишилося колишнім, і лише у 7% покращалось. 46% опитаних очікують, що ситуація й надалі погіршуватиметься.

Зазначимо, що інфляція в Німеччині в червні склала 7,6%.

Для порівняння додамо, що інфляція на споживчому ринку України у травні порівняно з квітнем поточного року становила 2,7%, а з початку року – 13,9%. У той же час, порівняно з травнем минулого року ціни зросли на 18%.

Порівняно з квітнем найшвидше дорожчали риба та рибопродукти (на 5,9%), а також овочі (на 5,4%). Проте цукор подешевшав на 1,3%, а яйця взагалі на 21,2%.

Джерело фото: ua.depositphotos.com