Сєвєродонецьк на межі гуманітарної катастрофи: росіяни грабують майно містян

Сєвєродонецьк на межі гуманітарної катастрофи: росіяни грабують майно містян

У Сєвєродонецьку Луганської області зруйновано або пошкоджено 80% житла. Місто знаходиться на межі гуманітарної катастрофи – немає централізованого водопостачання, газопостачання, електропостачання.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

За його словами, щодня до Національної поліції надходять по півсотні заяв щодо зруйнованого житла в Луганській області. Переселенці дізнаються про те, що повертатися нема куди, від сусідів, яких депортували росіяни, або від тих, хто раніше виїхав на окуповану територію, а зараз навідалися до рідних міст та сіл.

"Приміром, у Сєвєродонецьку зруйновано або пошкоджено 80% житла. Деякі люди намагаються повернутися за речами, але все частіше трапляються випадки, що віддавши кругленьку суму нелегальному перевізнику, знаходять нехай і вцілілу, але порожню квартиру. Зайшовши до міста, росіяни спочатку депортували частину місцевого населення, забрали ключі, а потім почали грабувати все поспіль. Під'їжджають до багатоповерхівок на вантажівках. Якщо гарні меблі, то виносять й їх. Мова вже не йдеться лише про побутову техніку", - зазначив Гайдай.

Він повідомив, що окупанти призначили чергового "коменданта", вже третього, але майно громадян продовжує зникати.

Гайдай наголосив, що Сєвєродонецьк перебуває на межі гуманітарної катастрофи – відсутні централізоване водопостачання, газопостачання, електропостачання.

"З кінця лютого окупанти обстрілювали об'єкти критичної інфраструктури, знищили їх майже вщент. Відремонтувати вони нічого не зможуть. Бо навіть у мирний час такий обсяг оновлень можна зробити за півроку-рік. За наявності матеріалів та кваліфікованих робітників. Ні того, ні іншого у росіян немає", - наголосив глава ОВА.

За його словами, велика проблема у місті з каналізацією. Очисні споруди не працюють, як і насосні станції. Стоки накопичуються.

"Додайте до цього температуру повітря, яка зараз на подвір’ї. А ще сморід від померлих – тих, кого поховали у дворах, а багато хто залишається в квартирах та під’їздах, як от в одній із багатоповерхівок у нових районах. Сєвєродонецьк очікує гуманітарна катастрофа", - резюмував Гайдай.

Нагадаємо, щоб вийти на адмінкордон Луганської області, армія РФ артилерією знищує навколишні села.