НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

У ПАР виявили новий вид коронавірусу, що передається від кажанів

Новий штам NeoCoV поки що циркулює тільки в популяції кажанів
Новий вид коронавірусу виявили у кажанів. Фото: Pixabay

Китайські вчені з Уханьського університету виявили у кажанів у ПАР потенційно небезпечний для людей коронавірус NeoCoV, який є близьким родичем коронавірусу MERS-CoV, який викликає близькосхідний респіраторний синдром.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Попередню версію дослідницької роботи вчених опубліковано на порталі bioRxiv.

Варто зазначити, що саме в Ухані наприкінці 2019 були виявлені перші випадки захворювання людей Covid-19.

Новий штам NeoCoV поки що циркулює тільки в популяції кажанів, проте має схожі принципи проникнення в клітини з коронавірусом SARS-CoV-2 через рецептори АСЕ2 і потенційно може становити небезпеку для людини.

При цьому збудник близькосхідної лихоманки MERS-CoV потрапляє в організм людини і вражає легені за допомогою рецептора DPP4, а не ACE2.

На думку дослідників, за новим різновидом коронавірусу необхідно ретельно спостерігати.

Вчені підкреслили, що природа цього коронавірусу поки що не вивчена достатньою мірою.

Нагадаємо, що на початку серпня минулого року депутати Палати представників США від Республіканської партії   представили   те, що, за їхніми словами, є доказами витоку SARS-CoV-2 із китайської лабораторії.

Раніше також повідомлялося, що і британська розвідка   підозрює, що пандемія коронавірусної інфекції могла виникнути через витік вірусу з лабораторії в Ухані.

У 2020 році попередня влада США, зокрема тодішній держсекретар Майк Помпео, заявляла, що має докази того, що коронавірус почав поширюватися по світу   саме з лабораторії   у Уханьському інституті вірусології.