- Категорія
- ІТ та Телеком
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Intel розробляє чіп для майнінгу криптовалют
Компанія Intel почала розробляти чіп ASIC (application-specific integrated circuits), призначений для майнінгу криптовалют під назвою Bonanza Mine.
Ми збираємо історії тих, хто зробив надскладне, але й найважливіше рішення в житті - стартувати власну справу. Хто розпочав з нуля і вже три роки будує бізнес. Хто повернувся з фронту і занурився в підприємництво. Хто обрав франшизу як старт і зумів розвинути успішну модель.
Спецпроєкт створено за підтримки Visa в Україні
Як повідомляє Reuters, чіп, орієнтований на криптографію, який Intel називає "прискорювачем блокчейну", має з'явитися наприкінці 2022 року.
За інформацією агентства, дві компанії – GRIID Infrastructures (займається майнінгом Bitcoin) та Block (фінтех-компанія, раніше відома як Square, належить Джеку Дорсі) – вже розмістили попередні замовлення на покупку чипів Bonanza Mine.
"Ми очікуємо, що наші інновації у схемах нададуть прискорювач блокчейну, продуктивність якого на ват буде більш ніж у 1000 разів вищою, ніж у звичайних GPU для майнінгу на основі алгоритму SHA-256", — заявив старший віцепрезидент Intel Раджа Кодурі.
Компанія планує надати більше інформації про свій чіп для майнінгу криптовалют у ході проведення заходу International Solid-State Circuits Conference, яке розпочнеться 20 лютого.
Зокрема, 23 лютого Intel запланувала проведення презентації "Bonanza Mine: енергоефективна ASIC із наднизькою напругою для майнінгу Bitcoin".
В агентстві зазначають, що вплив майнінгу криптовалют на навколишнє середовище став серйозною проблемою і новий чіп Intel Bonanza Mine має допомогти його вирішити.
Так, енергоємні майнінгові установки часто отримують енергію від вугільних та газових електростанцій, які завдають істотної шкоди навколишньому середовищу, а також можуть призвести до високих витрат на електроенергію та відключення енергопостачання.
Нагадаємо, у середині січня в Одесі СБУ ліквідувала підпільний центр з майнінгу криптовалют, який викрадав промислові обсяги електроенергії з державного об'єкта критичної інфраструктури.
На початку грудня криптовалютну ферму на комунальному підприємстві накрили у Кривому Розі. Крім того, підпільну криптоферму в ангарі виявили і в Бучанському районі Київської області.