У YouTube додадуть функції NFT для нових форм заробітку на відеоплатформі

У YouTube додадуть функції NFT для нових форм заробітку на відеоплатформі
У YouTube додадуть функції NFT для нових форм заробітку на відеоплатформі

Генеральний директор YouTube Сьюзан Войчицькі розповіла про плани додавання функцій NFT для розширення інновацій на відеоплатформі. Це рішення значно допоможе творцям контенту використовувати нові технології на платформі.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це вона повідомила у своєму щорічному листі з викладом пріоритетів компанії.

Войчицькі очікує, що інтеграція функцій NFT незамінних токенів (цифрових документів, що засвідчують права на будь-що, у випадку з цим майданчиком — на відеоконтент) допоможе зміцнити та покращити досвід авторів та шанувальників контенту на платформі.

Останнім часом YouTube прагне запропонувати творцям контенту нові способи заробітку на платформі, крім реклами.

"Минулий рік у світі криптовалют, невзаємозамінних токенів (NFT) і навіть децентралізованих автономних організацій (DAO) висвітлив раніше неймовірну можливість зміцнити зв'язок між творцями та їх шанувальниками. Ми завжди зосереджені на розширенні екосистеми YouTube, щоб допомогти авторам отримати вигоду з нових технологій, включаючи такі речі, як NFT, продовжуючи при цьому зміцнювати та покращувати досвід, який творці та шанувальники отримують на YouTube", – заявила Сьюзан Войчицькі.

Вона не уточнила, як саме функції NFT будуть інтегровані із майданчиком YouTube.

YouTube приєднується до Twitter, який вже дозволив людям розміщувати NFT як фотографії профілю. Конкуренція між акціями NFT посилюється, оскільки Instagram, що належить Meta Platforms, також працює над аналогічною пропозицією.

Також у компанії розглядають Web3, нову ітерацію Всесвітнього павутиння на основі блокчейну, як джерело натхнення для розширення інновацій на платформі. Web3 — набір технологій на основі блокчейну, які повинні лягти в основу нової ітерації інтернету, який відрізнятиметься від нинішньої моделі інтернету, в якій протягом останніх двох десятиліть домінують Google та кілька інших технологічних гігантів.

Повідомляється також, що відеохостинг удосконалюватиметься в таких сферах, як ігри, покупки, музика та короткометражні фільми. Також Войчицькі зазначила, що YouTube Shorts з моменту запуску наприкінці 2020 року набрав понад 5 трлн переглядів.

Крім того, як повідомляється в блозі YouTube, на платформі можуть з'явитися в найближчий рік такі функції:

  • спільні прямі трансляції, які зможуть вести одразу кілька користувачів;
  • сортування коментарів із прив'язкою до певного моменту часу у відео;
  • перемотування відеозапису, що транслюється на ТБ, за допомогою смартфона;
  • придбання спонсорства на ютюб-каналі для іншого глядача під час трансляції.

Нагадаємо, із $4,7 млн NFT, якими обмінялися понад 500 тисяч покупців та трейдерів, 75% об'єктів коштували не дорожче за $15, і лише 1% об'єктів більш ніж $1,6 тисячі.

Про це свідчать результати дослідження ринку NFT, яке провели вчені з Лондонського університету, які вивчили 6,1 млн угод з червня 2017 року до квітня 2021 року.

Нагадаємо, раніше в Україні запустився NFT-маркетплейс ArtBay, де можна буде купувати чи продавати картини художників, фотографії та інші об'єкти мистецтва у вигляді цифрових токенів. Усі онлайн-торги організовані у партнерстві з антикварною галереєю ARS Kerylos. Крім того, спочатку кілька NFT виставив співзасновник проекту Юрій Сак.