- Категорія
- ІТ та Телеком
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Ворог може прослуховувати мобільні телефони на окупованих територіях: як убезпечити себе та близьких
У Центрі протидії дезінформації, який працює при Раді національної безпеки та оборони, попереджають, що ворог на окупованих територіях може прослуховувати мобільні телефони. Для конфіденційних розмов рекомендується використовувати месенджери із захищеним шифруванням.
Про це йдеться у повідомленні Центру протидії дезінформації.
"ЦПД застерігає: через те, що сьогодні окупанти мають доступ до стільникового обладнання на тимчасово окупованій території України, з їхнього боку можливе втручання у роботу мобільного зв'язку", — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що це може відбуватися через "паралельну" переадресацію, за якої виклик може йти одночасно на два номери – безпосереднього абонента та чужого номера.
"Щоб убезпечити себе та близьких від таких дій, закликаємо за допомогою сервісних кодів перевірити наявність переадресації виклику на вашому номері", — йдеться у повідомленні.
Також у ЦПД наводять сервісні коди, які підходять для всіх телефонів:
*#21# виклик – перевірка інформації про включену переадресацію;
*#43# дзвінок – статус очікування дзвінка;
*#62# виклик – перевірка переадресації на інший номер;
*#33# виклик – відображає статус блокування вихідних сервісів: дзвінків, SMS та даних;
##002# виклик – видалення всіх переадресацій виклику.
У ЦПД наголошують, що для конфіденційних розмов рекомендується використовувати месенджери із захищеним шифруванням.
Нагадаємо, у тимчасово окупованому Херсоні відновили доступ до українського інтернету після того, як РФ перенаправила інтернет-трафік Херсонської області через свою інфраструктуру зв'язку.
Також станом на 4 травня всі оператори мобільного зв'язку, використовуючи резервні канали, відновили зв'язок у Херсоні та області.
Станом на 4 травня у деяких районах Запорізької області відсутній мобільний зв'язок. В окупованому Бердянську немає зв'язку та інтернету вже 3 дні.