НБУ курс:

USD

41,40

+0,11

EUR

45,14

+0,17

Готівковий курс:

USD

41,58

41,55

EUR

45,25

45,12

Мінінфраструктури визначило новий коридор для суден у Чорному морі

Мінінфраструктури визначило новий коридор для суден у Чорному морі
Мінінфраструктури визначило новий коридор для суден у Чорному морі

Проведені спеціальними судами ГУ "Держгідрографія" дослідження структури дна в регіоні підтвердили безпеку судноплавства в морському коридорі між західним кордоном району незаконних навчань РФ та Дністровською банкою.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

Зазначається, що спеціальні судна ГУ "Держгідрографія" провели 450 км лінійної зйомки структури дна в районі Дністровської банки.

"Завдяки спільним зусиллям та швидкому реагуванню ми не допустили блокування роботи чорноморських портів України. Певний під час дослідження коридор гарантує судам безпечний прохід Одеською затокою", — йдеться у повідомленні Мінінфраструктури.

У відомстві наголосили, що минулої доби фіксували безперебійний трафік торгових судів.

"Більшість судів дотримувалися рекомендацій і використовували морський коридор в обхід зони незаконних військових навчань РФ", — повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Оперативну інформацію за результатами гідрографічних робіт ГУ "Держгідрографія" вже оголошено у прибережних попередженнях України та буде опубліковано в Повідомленнях мореплавців.

Крім того, наголошується, що з метою допомогти капітанам надійніше прокладати маршрут судна з урахуванням опади та маневрових характеристик найближчим часом буде зроблено велике врізання на навігаційних картах з детальною інформацією про стан глибин у морському коридорі. Визначено також координати віртуальних засобів навігаційного обладнання для чіткої установки кордонів морського коридору.

"Держгідрографія" на виконання доручення Мінінфраструктури провела позапланові промірні роботи в районі Дунайської банки для пошуку безпечного проходу суден у зв'язку з блокуванням РФ рекомендованих морських шляхів до торгових портів Одеської затоки.

"На час проведення досліджень Міністерство інфраструктури рекомендувало цей маршрут для торгових суден, завдяки чому українські порти працювали у штатному режимі. Балкер MV Melia став першим, але не єдиним судном типу Panamax, яке вдало пройшло новим шляхом з порту Південний", — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що військові РФ планують закрити для судноплавства райони Чорного та Азовського морів з 13 по 19 лютого нібито через те, що там відбуватимуться ракетні та артилерійські навчання російського флоту.

Через заяву про блокування частини акваторії Чорного моря, Азовського моря та Керченської протоки Україна висловила рішучий протест. В українському МЗС   заявили, що безпрецедентна за охопленням площа проведення маневрів практично унеможливлює судноплавство в обох морях.

10 лютого Росія повідомила Україну про відміну перекриття ділянок в Азовському морі для проведення військово-морських навчань, але, як і раніше, заблокувала судноплавство в Чорному морі.