НБУ курс:

USD

41,24

-0,00

EUR

43,47

-0,00

Готівковий курс:

USD

41,65

41,60

EUR

44,20

44,00

Міноборони законтрактувало 350 тисяч БпЛА: акцент на підтримці вітчизняного виробництва

Міноборони України. Фото: oda.zht.gov.ua
Міноборони України. Фото: oda.zht.gov.ua

Агенція оборонних закупівель Міністерства оборони України законтрактувала понад 350 тисяч безпілотних літальних апаратів (БпЛА) різних типів. Про це повідомляє пресслужба Міноборони

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Організація також активно співпрацює з місцевими виробниками озброєння. У пріоритеті — дрони, засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) та зв'язку українського виробництва.

"У серпні ми продовжили роботу для зміцнення оборонного потенціалу країни. Закупівля озброєння та тилового майна українського виробництва, а також запровадження інноваційних підходів до харчування наших військових – все це спрямоване на посилення армії, забезпечення її всім необхідним та водночас сучасним, адже лише так ми зможемо гарантувати підвищення обороноздатності держави", – зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.  

Також наразі розробляються нові сухпайки для військових, що враховують релігійні, медичні та етичні вимоги. Водночас, будуть доступні рослинні, кошерні та халяльні набори, що забезпечить військовослужбовців якісним і відповідним харчуванням.

Крім того закупівельна агенція Міноборони залучила до забезпечення Збройних сил України 28 нових українських виробників тилового майна. 

Українські виробники забезпечують 70% контрактів на озброєння для ЗСУ

У 2024 році українські виробники постачають 70% вартості контрактів на зброю для Збройних Сил України.  Закупівля озброєння для ЗСУ здійснюється через Агенцію оборонних закупівель (АОЗ), яка активно співпрацює з міжнародними постачальниками.

Голова АОЗ Марина Безрукова зазначила, що Агенція укладає контракти тільки на те озброєння, яке пройшло кодифікацію Міністерства оборони. Вона порадила виробникам надати техніку для зворотного зв'язку з військовими, оскільки техніка з високим попитом на фронті проходить кодифікацію швидше.

Щодо термінів постачання техніки до бойових підрозділів, Безрукова пояснила, що це залежить від умов постачання та логістики. Наприклад, закуплені безпілотні літальні апарати DJI Mavic швидко потрапляють на фронт, тоді як виробництво нової техніки займає більше часу.

Раніше повідомлялося, що Агенція оборонних закупівель Міністерства оборони України уклала контракти з 102 вітчизняними компаніями, з яких 45% спеціалізуються на виробництві безпілотних літальних апаратів.