НБУ курс:

USD

41,54

-0,00

EUR

45,00

-0,00

Готівковий курс:

USD

41,55

41,45

EUR

45,30

45,10

Польща забракувала українські бублики: в чому причина

Польща забракувала українські бублики: в чому причина
Польща заблокувала імпорт трьох партій бубликів з України. Фото: Pixabay

Торгова інспекція з якості сільськогосподарської та харчової продукції Польщі (IJHARS) заборонила обіг на польському ринку трьох партій бубликів загальною вагою 5,34 тис. тонн, які були імпортовані з України.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це йдеться  в повідомленні інспекції  у соцмережі X.

Зазначається, що рішення було ухвалено через низький вміст у бубликах жиру та високий вміст цукру.

"JHARS видала розпорядження про заборону реалізації в Польщі трьох партій бубликів  вагою 5338 кг, імпортованих з України, через низький вміст вологи та жиру, а також високий вміст цукру", - зауважили у відомстві.

Там додали, що рішення підлягає негайному виконанню.

Нагадаємо, IJHARS у Любліні 5 квітня вилучила з польського ринку три партії морозива загальною вагою 8,48 тонн, імпортованого з України, у зв’язку з розморожуванням.

Крім того, було ухвалено рішення про заборону імпорту з України партії томатної пасти 57,66 тонн через наявність цвілі.

Головний інспектор IJHARS Пшемислав Рзодкевич (Przemysław Rzodkiewicz) заявив, що за останній рік 1,4% партій продукції з України, яку оглянула комісія на кордоні, було забраковано.

Також Торгова інспекція Польщі заявила про найбільший в її історії штраф у 1,5 млн злотих (близько $380 тис.), накладений на компанію-імпортера за ввезення на польський ринок з України 11,5 тис. тонн технічного ріпаку та кормової пшениці як контрафакту через подальше їх використання як продовольчих.