НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Представники Єврокомісії та пʼяти країн ЄС не досягли домовленості щодо імпорту з України, – ЗМІ

Прапори ЄС, Євросоюз
Прапори ЄС. Фото: Європейська комісія

Відеоконференція заступника голови Єврокомісії Валдіса Домбровскіса та представників п'яти країн Центральної Європи щодо імпорту сільськогосподарської продукції з України завершилася без домовленостей. Про це пише RMF24.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Зазначається, що в понеділок, 24 квітня, переговори з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Болгарією продовжаться на рівні міністрів сільського господарства.

За даними ЗМІ, Єврокомісія готова піти на поступки, розширивши перелік товарів, які буде заборонено ввозити з України.

"Прогрес є, і переговори рухаються в правильному напрямку", – розповів один із учасників зустрічі.

Наразі орган ЄС згоден на заборону імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику. Однак неофіційно повідомляється, що до списку можуть додати такі товари, як яйця та мʼясо птиці.

Нагадаємо, Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія самостійно вирішили призупинити імпорт певних українських товарів. Це відбулося після того, як фермери в низці країн Європейського Союзу протестували через безмитний імпорт українського зерна, який призвів до зниження їхніх доходів.

Під тимчасову заборону потрапило не лише зерно, а й низка інших продуктів. Наприклад, у Словаччину з України не можна буде експортувати також кукурудзу, вино, цукор, фрукти та овочі.

Єврокомісія розкритикувала такі кроки, адже вважає односторонні дії держав-членів ЄС щодо торгівлі неприйнятними.

Пізніше стало відомо, що Євросоюз планує застосувати "превентивні заходи" через кризу з агропродукцією з України. Як писало Financial Times, влада ЄС готується на своєму рівні запровадити екстрені обмеження на імпорт українського зерна до пʼяти держав-членів блоку.