НБУ курс:

USD

41,45

+0,04

EUR

46,11

--0,01

Готівковий курс:

USD

41,75

41,65

EUR

46,63

46,45

У ДАР стартував прийом заявок на отримання коштів для підтримки аграріїв

У ДАР стартував прийом заявок на отримання коштів для підтримки аграріїв
Фото: ua.depositphotos.com

10-го вересня 2024 року о 10:00 в Державному аграрному реєстрі (ДАР) розпочався прийом заявок на отримання коштів, передбачених у держбюджеті для підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних коштів з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь.

Економічна відповідальність: Топ платників податків 2024
Якщо ваша компанія входить до топ-10 підприємств своєї галузі, якщо вона свідомо будуєте “білий бізнес” та чесно платить податки задля підтримки держави — запрошуємо взяти участь у проєкті “Економічна відповідальність: Топ платники податків 2024”
Заповнити анкету

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства.

Міністр агрополітики Віталій Коваль наголосив, що державні програмні підтримки сьогодні важливі, як ніколи, особливо для аграріїв на тимчасово окупованих територіях і в зоні активних бойових дій.

"Адже це не лише про розвиток територій та підтримку цієї галузі - це про продовольчу безпеку воюючої країни. Тому запрошую аграріїв із Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей скористатися державною підтримкою!" - заявив він.

Хто може отримати грошову допомогу

Згідно з повідомленням Мінагро, отримувачами бюджетних коштів є сільськогосподарські товаровиробники:

- юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми;

- фізичні особи-підприємці станом на дату подання заявки, які провадять господарську діяльність на територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, та для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій), зокрема територіях:

  • можливих бойових дій; 
  • активних бойових дій; 
  • активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.

Зазначається, що бюджетні кошти надаються отримувачам на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на поточний рік, з розрахунку на 1 гектар оброблюваних угідь, засіяних/ засаджених сільськогосподарськими культурами під урожай поточного року, зокрема для територій:

  • можливих бойових дій – 1000 гривень; 
  • активних бойових дій та активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, –  2000 гривень.

Подання заявок припиняється 25 вересня 2024 року о 18:00.

Мінагрополітики опрацьовує зведені відомості, які надійшли від обласних комісій, та з урахуванням наявних бюджетних асигнувань за відповідним напрямом здійснить до 1 грудня поточного року пропорційний розподіл бюджетних коштів в розрізі кожного отримувача, який затверджується наказом Мінагрополітики.

Нагадаємо, що в Україні також розглядають можливість щорічної дотації аграріям, які працюють на прифронтових територіях.

Програми підтримки сільськогосподарських виробників

Програма часткової компенсації державою вартості сільгосптехніки та обладнання українського виробництва в Україні стартувала 8 квітня.

Крім програми компенсації вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки загалом у 2024 році є такі програми з підтримки сільськогосподарських виробників:

  • "Доступні кредити 5-7-9". Агровиробники можуть отримати кредит до 90 млн грн, а підприємства з переробки – до 150 млн грн.
  • Підприємці, які обробляють до 500 га,  можуть отримати гарантію на кредит через Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Згідно з програмою, виробник може зменшити заставу під кредит вдвічі. Ця програма також важлива для аграріїв, які займаються садівництвом.
  • Гранти на розвиток садів і теплиць - до 7 млн гривень або 10 млн гривень відповідно. Гроші після затвердження проєкту виплачують протягом місяця.
  • Компенсація до 50% вартості відновлення та будівництва меліоративних систем. Це стосується прокладки труб, водовідведення, дощувального обладнання. Програма актуальна для фермерів,  що займаються насінництвом, садівництвом та вирощуванням овочів. В Держбюджеті на 2024 рік закладено 200 млн грн.

Фото: ua.depositphotos.com