- Категорія
- Агро
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Вихід РФ із "зернової угоди": у США заявили, що Росія й надалі отримує рекордні прибутки від експорту продовольства
Росія продовжує використовувати їжу як зброю. Після односторонньої відмови від участі в Чорноморській зерновій ініціативі світові ціни на продовольство зросли, а сама Москва продовжує отримувати рекордні прибутки від експорту зерна.
Про це заявив речник Держдепартаменту США Меттью Міллер, передає "Укрінформ".
"Росія призупинила участь у Чорноморській зерновій ініціативі. Це стало останнім ударом по глобальних постачаннях продовольства. Через кілька годин Кремль запустив ракети та ударні безпілотники по зерновому хабу України, порту Одеси", - зазначив він.
Після цього, додав Міллер, речник російського диктатора Володимира Путіна пригрозив безпеці українських суден, які наважаться везти продовольство міжнародними водами.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua"Очевидно, що Росія продовжує використовувати продовольство як зброю війни. Цього разу це вплине не лише на жителів України, а й на світові пропозиції та ціни продуктів харчування", - сказав він.
За його словами, від початку повномасштабної агресії РФ ціни на продовольство зросли на 22%, а за останню добу стрибнули ще більше.
"Тим часом Росія продовжує отримувати рекордні прибутки від експорту зерна", - заявив представник Держдепартаменту США.
Міллер наголосив, що вплив зловмисних дій Москви вже відчувається, особливо в країнах Африканського Рогу, регіону Сахель, у Ємені й Афганістані. Він висловив сподівання, що ці країни усвідомлюють, що саме Росія несе відповідальність за блокування доступу продовольства туди, де найбільше його потребують.
Вихід РФ із зернової угоди: що буде далі?
Зернова угода, яка має на меті забезпечення безпечного проходу суден з українських чорноморських портів для експорту продовольства, була підписана 21 липня 2022 року і з тих пір кілька разів продовжувалася. 17 липня термін її дії сплив і в Кремлі заявили про припинення участі в ініціативі.
Ще до цього кроку РФ заступник міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький розповідав про наявність альтернативного плану продовження експорту агропродукції, якщо Росія вийде з домовленостей. Ішлося про те, щоб розширити пропускну спроможність Дунайського регіону і збільшити можливості з перевалки там. Крім того, триває введення в експлуатацію додаткових пунктів переходу й сухих портів на західному кордоні з Польщею і Румунією.
Своєю чергою президент Володимир Зеленський уже після заяви Росії про вихід із угоди зазначив, що компанії-власниці кораблів готові й надалі використовувати Чорноморський коридор для постачання зерна, якщо на це будуть згодні Україна й Туреччина.
Також відомо, шо президент Володимир Зеленський направив Туреччині та Організації Обʼєднаних Націй листи з пропозицією продовжити роботу зернової ініціативи. Він зазначив, що забезпечити функціонування коридору та інспектування суден можна в тристоронньому форматі.
Джерело фото: ua.depositphotos.com