За перший місяць "зернової угоди" відвантажили понад 1,7 млн тонн української агропродукції

За перший місяць "зернової угоди" відвантажили понад 1,7 млн тонн української агропродукції
У вересні Україна вийде на показник перевалки через розблоковані морські порти на рівні не менше 3 млн тонн продукції. Фото: прессдужба Мініфраструктури

З 1 серпня по 1 вересня в рамках "зернової угоди" порти “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний” загалом відвантажили на зовнішні ринки 1,72 млн тонн агропродукції. З цей період з портів вийшло 68 суден, порти призначення яких розташовані в 18 країнах світу. Про це повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури України. 

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

За аналогічний період через Дунайські порти експортовано майже 1,6 млн тонн, залізницею — близько мільйона тонн, а автотранспортом — понад 600 тис тонн.

Мінінфраструктури зафіксувало зростаючу зацікавленість судновласників в роботі в рамках "зернової ініціативи". В серпні в порти зайшли під завантаження 67 суден, а на початку веренся Україна має десятки нових запитів на захід в порти.

Всього в серпні через розблоковані та Дунайські порти, залізницею та автотранспортом було експортовано рекордний об'єм агропродукції з початку повномасштабного вторгнення Росії — близько 5 млн тонн.

"Це сприяє покращенню гуманітарної ситуації серед соціально незахищеного населення в країнах Африки та Азії. Зокрема, для допомоги таким країнам ми вже відправили два судна, зафрахтовані Всесвітньою продовольчою програмою ООН", — прокоментував міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Нагадаємо, Україна планує наростити темпи експорту зерна з портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний" через "зернові" коридори в Чорному морі Українадо 3 млн тонн зерна щомісяця. Протягом 2022-2023 маркетингового року аграрний експортний потенціал України перевищить 50 млн т.