- Категорія
- Агро
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Зеленський пропонує створити зернові хаби в Африці: перемовини вже розпочалися
Україна може створити зернові хаби в особливо чутливих зонах, наприклад у портах Африки. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час саміту Цілей сталого розвитку, передає пресслужба Офісу президента.
За його словами, це необхідно для запобігання будь-яким потрясінням на світовому продовольчому ринку.
"Ми можемо створити хаби на мільйони тонн зерна на рік в особливо чутливих зонах, наприклад у портах Африки. Ми вже почали переговори про такі можливості. Хоч би якою була проблема, співпраця може дати рішення", – висловився Зеленський.
Президент зазначив, що Україна ніколи не відмовиться від ролі гаранта глобальної продовольчої безпеки.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua"Ніхто не очікував від нас, що ми зможемо витіснити російський флот із наших чорноморських вод та надати більше простору для Чорноморської зернової ініціативи, а також гуманітарної ініціативи "Зерно з України", – розповів він.
Як додав Зеленський, український експорт продовольства досяг берегів Алжиру, Джибуті, Єгипту, Кенії, Лівії, Лівану, Марокко, Сомалі, Тунісу, Бангладеш, Китаю, Індії, Індонезії, Малайзії, Шрі-Ланки, Таїланду, В'єтнаму, Іраку, Оману, Пакистану, Туреччини, Ємену та інших країн. Крім того, з транзитних портів продукцію доправлено до Ефіопії та Судану. Загалом ідеться про 32 мільйони тонн продовольства.
Вихід РФ із зернової угоди: як Україна експортує продовольство
17 липня сплив термін дії зернової угоди, яка була спрямована на гарантування безпечного проходу суден з українських чорноморських портів, і в Кремлі заявили про припинення участі в ініціативі.
Із того часу Україна використовує для експорту зерна переважно автомобільний, залізничний і річковий транспорт.
У серпні було відкрито тимчасові маршрути для торговельних суден, які рухаються до або з морських портів через Чорне море. Однак коридор використовувався для евакуації суден із України. І лише 16 вересня стало відомо, що перші два цивільні судна скористалися маршрутом на вхід до порту "Чорноморськ", щоб завантажитися пшеницею для країн Африки та Азії.