Частка непрацюючих кредитів в Україні зменшились до 37,9%

Частка непрацюючих кредитів в Україні зменшились до 37,9%
Ілюстрація: НБУ

Станом на 1 жовтня 2023 року обсяг непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі склав 422,5 мільярда гривень, що на 9,6 мільярда гривень менше, ніж на початок року. Частка непрацюючих кредитів протягом року скоротилася на 0,2 відсоткових пункти до 37,9%.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомили у Нацбанку України.

У вересні обсяг непрацюючих кредитів у банківському секторі скоротився на 4 мільярда гривень, а частка зменшилася на 0,6 в.п. завдяки списанню непрацюючих роздрібних кредитів та покращеній якості нових кредитів, які головним чином надаються в рамках державних програм.

Згідно з опитуваннями банків, опублікованими у жовтні, попит на корпоративні гривневі кредити в III кварталі зріс, а також зросла популярність кредитів для населення. Більшість банків прогнозує подальший ріст корпоративного та роздрібного кредитного портфеля протягом наступних 12 місяців.

Визнанням банками кредитних збитків у поточному році було вище, ніж минулого року. Загальний обсяг резервування, яке банки провели для покриття кредитних ризиків, з початку повномасштабної війни склав 107 мільярдів гривень, що становить майже 13% від кредитного портфеля, який був активним наприкінці лютого 2022 року.

Нагадаємо, раніше в НБУ повідомляли, що частка непрацюючих кредитів у банківському секторі станом на 1 вересня 2023 року становила 38,5%.

При цьому, станом на 1 червня частка непрацюючих кредитів  у банківському секторі скоротилась до 39,1%. 

Раніше НБУ зазначав, що за останні чотири роки до початку повномаштабного вторгнення Росії частка непрацюючих кредитів в українських банках скорочувалася. У 2018 році вона становила 55%, а в березні 2022 року - лише 27%. Відповідно до цього кредитний портфель зростав.