НБУ курс:

USD

41,66

--0,03

EUR

43,70

--0,12

Готівковий курс:

USD

41,80

41,77

EUR

44,25

44,10

Скільки відшкодували клієнтам вкладів у банках, які були ліквідовані за час війни

Фонд гарантування вкладів відшкодував понад 95% вкладів у банках, що пішли в ліквідацію під час вторгнення
Фонд гарантування вкладів відшкодував понад 95% вкладів у банках, що пішли в ліквідацію під час вторгнення

Станом на 1 листопада 2024 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виплатив понад 95% гарантованого відшкодування усім вкладникам банків, ліквідація яких розпочалася після 24 лютого 2024 року.

Стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
Київ, 12 грудня, офлайн
Забронювати участь

Про це повідомляє пресслужба ФГВФО.

У відомстві нагадують, що від початку повномасштабного вторгнення під процедуру виведення з ринку підпало дев’ять банків: зрештою вісім банків опинилися у ліквідації, один – АТ "Сенс банк" був націоналізований.

Зокрема, було ухвалене рішення про ліквідацію дочірніх структур російських банків АТ "МР банк" (колишній "Сбєрбанк") та ПАТ "Промінвестбанк". Також протягом двох років було розпочато виведення з ринку АТ "Айбокс банк", АТ "АКБ "Конкорд", АТ "Мегабанк", АТ "Банк Січ", АТ "Банк Форвард", а також – АТ "Укрбудінвестбанк".

На вкладників цих установ розповсюджено норму закону, завдяки якій під час воєнного стану та протягом трьох місяців після його скасування Фонд забезпечує гарантовані виплати у розмірі 100% вкладів включно з відсотками.

Так, від 24 лютого 2022 року Фонд виплатив вкладникам банків, що перебувають у ліквідації, майже 9 млрд грн гарантованого відшкодування. Виплату гарантованого відшкодування Фонд здійснює з власних ресурсів. 

Протягом жовтня 2024 року Фонд відшкодував вкладникам 13,2 млн грн. Зокрема, вкладники АТ "АКБ "Конкорд" отримали 7,73 млн грн та АТ"Мегабанк" – 3,08 млн грн.

Загалом від початку заснування Фонду сума виплат гарантованого відшкодування склала 104,7 млрд грн.

У відомстві нагадали, що виплати можна отримати трьома способами: за допомогою мобільного застосунку "Дія" у смартфоні (в меню оберіть сервіс "Повернення вкладів"), дистанційно через онлайн-сервіси банків-агентів або у відділеннях банків-агентів (перелік банків-агентів Фонду за посиланням).

Нагадаємо, загальна сума вкладів фізичних осіб, в тому числі фізичних осіб-підприємців, у банках України на 1 листопада склала 1331,6 мільярда гривень, що на 5,9 мільярда більше за аналогічний показник на 1 жовтня.