НБУ курс:

USD

41,24

-0,00

EUR

43,47

-0,00

Готівковий курс:

USD

41,66

41,60

EUR

44,20

44,00

Samsung масово скоротить персонал по всьому світу – Reuters

Samsung Research and Development Institute Ukraine, Київ
Офіс Samsung Research and Development Institute Ukraine у Києві. Фото: сайт Samsung

Найбільший у світі виробник смартфонів, телевізорів та карт пам'яті – південнокорейська Samsung Electronics – проведе скорочення до 30% своїх співробітників у деяких підрозділах за кордоном. Про це повідомляє Reuters з посиланням на три джерела, що безпосередньо знайомі з ситуацією.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Зазначається, що Samsung дав вказівку дочірнім підприємствам по всьому світу скоротити персонал у сфері продажу та маркетингу приблизно на 15%, а адміністративний персонал — до 30%.

За словами одного з джерел, план буде реалізовано вже до кінця цього року і торкнеться співробітників в Америці, Європі, Азії та Африці. Втім, поки що невідомо, скільки саме людей планується звільнити і які країни та підрозділи постраждають від скорочення найбільше.

Однак відомо, що в Індії, де на Samsung працюють близько 25 тисяч людей, може бути звільнено близько 1 тисячі. Також очікується, що скорочення торкнуться близько 30% співробітників компанії у сфері продажів в Китаї.

Чи відбудуться скорочення персоналу в південнокорейській штаб-квартирі Samsung, поки невідомо. Одне з джерел зазначило, що найбільшому роботодавцю країни буде складно звільняти працівників у самій Південній Кореї, оскільки це є політично чутливим питанням і може викликати страйки.

Сама ж компанія заявила, що зміни в деяких зарубіжних підрозділах є звичайними та спрямовані на підвищення ефективності, а плани скорочення персоналу не мають конкретних цілей. Також Samsung запевняє, що вони не вплинуть на персонал, який задіяний у виробництві.

Станом на кінець 2023 року в Samsung працювало загалом 267,8 тисячі осіб, зокрема 147 тисяч співробітників поза Південною Кореєю. Більшість цих робочих місць припадало на виробництво та розробку продукції, а близько 25,1 тисячі співробітників — на відділи продажу та маркетингу. Ще 27,8 тисячі людей було зайнято в інших областях.

Зазначимо також, що один із центрів досліджень та розробок майбутніх технологій для продуктів та послуг Samsung працює в Україні, а саме у Києві. Чи торкнеться його скорочення персоналу, також невідомо.

З чим пов'язують скорочення

Скорочення робочих місць пов'язують зі спробами південнокорейського гіганта впоратися зі зростаючим тиском ринку. Зазначається, що його основний бізнес із виробництва мікросхем повільніше, ніж у конкурентів, відновлювався після серйозного спаду в галузі, який минулого року призвів до зниження прибутків до 15-річного мінімуму.

У травні Samsung у спробі подолати кризу змінив голову свого підрозділу з виробництва напівпровідників, оскільки прагне наздогнати свого дрібнішого конкурента SK Hynix у виробництві високопродуктивних карток пам'яті, які використовуються в мікросхемах для штучного інтелекту.

На ринку смартфонів преміум-класу Samsung стикається з жорсткою конкуренцією з боку Apple та китайської Huawei, при цьому вона вже давно відстає від тайванської TSMC у виробництві мікросхем. В Індії ж, де Samsung отримує близько 12 мільярдів доларів доходу на рік, на виробництво вплинув страйк через зарплати.

За словами одного з джерел Reuters, знайомих із планами, скорочення робочих місць проводиться у рамках підготовки до зниження світового попиту на технологічні продукти через уповільнення світової економіки. Інше джерело відзначило, що Samsung прагне цим поліпшити показники чистого прибутку за рахунок економії витрат.

Як зазначає інфомагентство, акції Samsung Electronics 11 вересня торгуються на найнижчому рівні за останні 16 місяців, оскільки деякі аналітики нещодавно знизили свої оцінки прибутку компанії, обґрунтовуючи прогнози слабким відновленням попиту на смартфони та комп'ютери.