- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Лютневі доходи Росії від нафти і газу упали майже вдвічі
Доходи Росії від експорту нафти і газу у лютому 2023 року скоротилися на 46% порівняно з минулим роком. Це пов'язано із дією західних санкцій та обмеженням експорту на європейські ринки.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на дані російського Міністерства фінансів.
Так, у лютому цього року податкові надходження від нафти і газу становлять 521 млрд рублів (6,91 млрд доларів). Це на 46% менше, ніж було минулого року.
За підрахунками Bloomberg, доходи від сирої нафти і нафтропродуктів скоротилися на 48% - до 361 млрд рублів. Причому, на їх частку минулого місяця припадало понад дві третини надходжень від податку на енергію
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaСкорочення відрахувань до держбюджету відбулося після падіння ціни російської нафту сорту Urals порівняно з еталонною маркою Brent. Європейський Союз заборонив більшу частину морського імпорту сирої нафти та нафтопродуктів із Росії, а "Велика сімка" запровадила граничну межу цін.
Що стосується доходів від продажу газу, то вони упали майже на 42% порівняно з 2022 роком. У лютому цього року прибутки РФ від блакитного палива становили 161 млрд рублів.
Доходи бюджету від експортних мит на газ рухнули на 81% до 40 млрд рублів. Це відбулося після того, як "Газпром" скоротив трубопровідні потоки до Європи, а ціни на пальне значно знизилися на тлі теплішої, ніж зазвичай погоди.
Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгення РФ на територію України, ЄС і західні партнери працюють над санкціями проти російських енергоносіїв. Які країна-агресорка використовує як елемент шантажу.
5 лютого почало діяти ембарго Європейського союзу на російські нафтопродукти. Країни ЄС погодилися встановити граничні ціни на російські нафтопродукти з метою обмежити можливості РФ отримувати фінансування для війни проти України.
Наприкінці лютого у Євросоюзі заявили про рішучість у реалізації нової енергетичної стратегії REPOWER, яка зокрема перебачає відмову від російського газу.