За 2022 рік держбюджет недоотримав близько 30 млрд грн податків з грального бізнесу за участю банків, - Гетманцев

Держава тільки за 2022 рік недоотримала щонайменше 25-30 млрд грн податків за участю банків
Держава тільки за 2022 рік недоотримала щонайменше 25-30 млрд грн податків за участю банків. Фото: depositphotos

Нардеп Гетманцев розповів про результати засідання ТСК з економічної безпеки з питання про ухилення від оподаткування грального бізнесу за участю банків. 

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

За словами голови податкового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева, загалом обсяг операцій грального бізнесу у 2022 році оцінюється в 180 млрд грн. Держава отримала від плати за ліцензіі та від податків загалом у 2022 році - 1,9 млрд грн, а це трохи більше 1%.

Таким чином, держава тільки за 2022 рік недоотримала щонайменше 25-30 млрд грн податків (податок з виграшів, ВЗ, податок на прибуток тощо). 

"Переважна більшість організаторів азартних ігор зухвало ухилялися від сплати податків. Ухиляння здійснювалося за участю банків. Таких банків дев'ять", - каже нардеп. 

Як зазначає Гетманцев, злочинна схема передбачає здійснення платежів за гру без зарахування на рахунок організатора гри шляхом:

  • міскодінгу, коли гроші за гру приймалися не за ігровим кодом (7995), а за іншими кодами; 
  • р2р платежі, коли службовці банку перетворюють платежі за гру на платежі іншій невідомій особі; 
  • зарахування платежу за кодом азартної гри не ліцензіату, а іншій компанії.

"Дії, вчинені службовцями банківських установ та організаторами азартних ігор вочевидь містять ознаки злочинів, передбачених ст.ст.212, 209 КК України. Це поки що перші висновки. Розслідування ТСК триває", - каже Гетманцев. 

В свою чергу народний депутат Ярослав Железняк додав, що в розслідуванні фігурує 2 млн банківських карток.

"Це гравці, фейкові картки, "зарплатні" картки та інше", - написав у своєму Telegram Железняк. 

Обсяг грошей, який йде потім від грального бізнесу через банки на "зарплати у конвертах", складає 54 млдр грн в рік. Потім вони виводяться з України через "чорне" зерно, зазначає нардеп Железняк. 

Нагадаємо, що на початку лютого Зеленський підписав закон про скасування податкових пільг гральному бізнесу.