- Категорія
- Енергетика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Децентралізація енергозабезпечення: у Харкові планують створити "енергетичний острів"
У Харкові планують створити у місті "енергетичний острів" для децентралізації системи енергозабезпечення, щоб не залежати від інших регіонів.
Про це заявив міський голова Харкова Ігор Терехов.
Він нагадав, що внаслідок знищення російським агресором об’єктів критичної інфраструктури Харків зараз не має власної генерації електроенергії і отримує її з інших регіонів.
Терехов зазначив, що у місті вже встановлене деяке обладнання, яке допоможе децентралізувати енергосистему.
"Ми співпрацюємо з міжнародними партнерами, зокрема виробниками такого устаткування, адже в Україні його не виготовляють. Нам необхідно створити «енергетичний острів», щоб не залежати від інших регіонів", - сказав міський голова, проте деталей не розкрив.
У Харкові встановлюють міні-ТЕЦ
Зазначимо при цьому, що наприкінці липня мер Харкова Ігор Терехов заявляв, що обласному центру необхідно до опалювального сезону встановити 141 генераційну і когенераційну установку, щоб децентралізувати систему енергоживлення. За словами очільника міста, тоді в ньому було встановлено 22 когенераційні установки і 31 модульну котельню.
Восени на території одного з енергооб’єктів у Харкові було встановлено 4 когенераційні газопоршневі установки сумарною потужністю 6 МВт. Вони дозволять постачати тепло мешканцям міста у разі відсутності електроенергії.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час візиту у місто розповів, що наразі ведуться переговори з партнерами про встановлення додаткових газотурбінних установок.
"Закликаю інші міста так само встановлювати альтернативні джерела енергії, щоби забезпечити безперебійне електропостачання об’єктів критичної інфраструктури", - заявив Шмигаль.
Він додав, що для підготовки до опалювального сезону Харківській області в червні було виділено додаткові 2,5 млрд грн.
Нагадаємо, що росіяни зруйнували Харківську ТЕЦ-5, яка забезпечувала місто теплом та електроенергією, і на відновлення якої тепер знадобляться роки. Окрім ТЕЦ, у місті були зруйновані і усі трансформаторні підстанції.