- Категорія
- Енергетика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
"Нафтогаз" анулював мільйонні премії керівництву трьох облгазів, раніше підконтрольних Фірташу
Правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" вирішило скасувати 44,7 мільйона гривень преміальних виплат керівництву трьох компаній, які входили в орбіту "Регіональної газової компанії" Дмитра Фірташа.
Як ідеться у повідомленні групи "Нафтогаз", це "Миколаївгаз", "Івано-Франківськгаз" та "Хмельницькгаз", керівництво яких було змінено після переходу до складу групи 15 серпня.
В "Нафтогазі" вказують, що завданням нового менеджменту є налагодження безперебійної роботи, раціональне використання енергоресурсу, дотримання високої фінансової дисципліни та припинення процесу утворення боргів.
За результатами ж ініційованої новим керівництвом перевірки фінансової звітності зазначених облгазів 18 серпня вирішено анулювати попередні рішення наглядових рад, згідно з якими звільнені голови та члени правління цих товариств нарахували собі у травні 2023 року необґрунтовані премії.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua"Всі вищезазначені компанії задекларували збитковість: вони мають дебіторську заборгованість, підозрюються в ухилянні від сплати податків та фігурують у кримінальних провадженнях, що робить преміювання безпідставним, а намагання отримати високі преміальні - [таким, що свідчить] про службові зловживання екс-керівників цих компаній", - наголошують в НАК.
Нагадаємо, що в травні Служба безпеки України повідомила Фірташу, двом керівникам РГК, керівнику компанії "Йе Енергія" і п’ятьом очільникам облгазів про підозру в заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах та відмиванні майна, одержаного злочинним шляхом.
Згодом підозри за цією справою отримали керівники ще двох компаній, а потім ще трьох. Йдеться про "Закарпатгаз", "Хмельницькгаз", "Вінницягаз", "Львівгаз", "Дніпропетровськгаз", "Івано-Франківськгаз" та "Сумигаз", а також "Волиньгаз", "Криворіжгаз" та "Чернігівгаз".
За даними слідства, підконтрольні Фірташу облгази купували газ у підконтрольної йому ж компанії, але в реальності отримували не більше 30% від проплаченого обсягу палива. Дефіцит покривався за рахунок того, що паливо відбиралося з газотранспортної системи України. При цьому державний оператор української ГТС отримав у середньому лиш 30% від вартості відібраного газу.