НБУ курс:

USD

41,48

--0,01

EUR

44,75

+0,00

Готівковий курс:

USD

41,43

41,33

EUR

45,13

44,95

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Опалювальний сезон можна скоротити: метеорологи прогнозують трохи теплішу зиму в Україні, ніж зазвичай

Опалювальний сезон можна скоротити: метеорологи прогнозують трохи теплішу зиму в Україні, ніж зазвичай
Фото: Depositphotos

Середня температура зимового періоду (грудень-лютий) 2022/2023 року в Україні очікується на 1-2 градуси вищою за норму, розрахованою за період 1991-2020 років. Про це повідомляють в Українському гідрометеорологічному центрі.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Ймовірність тривалих періодів дуже холодної погоди з мінімальною температурою -25...-30 градусів в Україні метеорологи оцінюють як дуже низьку.

За прогнозом гідрометцентру, здебільшого ймовірні короткочасні суттєві похолодання тривалістю 1-5 діб, коли мінімальна температура вночі становитиме -15...-20 градусів, на північному сході країни - до -26 градусів.

На думку УГМЦ, перенесення початку опалювального періоду на пізніші строки та його закінчення у більш ранні строки є обґрунтованим та підтверджується метеорологічними розрахунками.

Загалом синоптики вказують, що результати аналізу температурних показників в Україні за останні 30 років свідчать про те, що перехід середньої добової температури через +8 градусів (початок опалювального періоду) у бік зниження навіть у північних регіонах України відбувається у третій декаді жовтня, а в інших регіонах України - на початку листопада чи навіть пізніше.

Середня температура зимового періоду (особливо січня та лютого) за цей період підвищилася на 2,0-2,5 градуса. Крім цього, суттєво скоротилась тривалість зимового періоду з температурою нижче 0 градусів, а сума від'ємних температур протягом зимового періоду скоротилась майже у два рази.

Також в Укргідрометцентрі зазначають, що кожної зими фіксується велика кількість температурних рекордів щодо найвищих температур за весь період метеорологічних спостережень.

В свою чергу, перехід середньої добової температури весною через +8 градусів у бік підвищення (закінчення опалювального періоду), за даними метеорологів, відбувається в України у першій декаді квітня чи навіть раніше.

Нагадаємо, що в уряді запевняють, що цього року опалювальний сезон розпочнеться як завжди: щойно протягом трьох днів середньодобова температура буде нижчою від +8°C. В Києві його вирішили розпочати вже з 20 жовтня.

Джерело фото: ua.depositphotos.com