- Категорія
- Енергетика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
ОСББ на Львівщині отримало кредит на 1,23 млн грн на сонячні електростанції
Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельні кооперативи (ЖБК) почали отримувати кредити на купівлю та встановлення енергообладнання. Зокрема, ГЛОБУС БАНК видав свій перший енергокредит за програмою «Доступні кредити 5-7-9» для ОСББ на Львівщині на суму 1,23 млн грн.
Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
Умови кредиту
Зазначається, що ГЛОБУС БАНК видав перший кредит на придбання та встановлення сонячних електростанцій у багатоквартирних будинках потужністю 30 кВт-год. за програмою “5-7-9”.
Позичальником стало ОСББ “ЖК “Грінвуд”, що обслуговує 2 багатоквартирні будинки на 50 квартир у Львівській області у смт Брюховичі.
Сума кредиту склала 1,23 млн грн, а термін погашення 3 роки, при цьому кредит є беззаставним та без початкового внеску.
Згідно з умовами програми “5-7-9” для ОСББ компенсаційна ставка наданої позики складає 7% на перший рік погашення.
Надалі розмір ставки залежатиме від базової процентної ставки (Українського індексу ставок за депозитами фізичних осіб), але не перевищуватиме 20% річних.
Олена Пастернак, голова ОСББ “ЖК “Грінвуд”, розповіла, що житловий комплекс було введено в експлуатацію у 2017 році. За її словами, при виборі квартир, громадяни особливу увагу звертали на використання енергоощадних матеріалів.
“Енергоощадність стала додатковим, але важливим аргументом для придбання оселі в цьому ЖК. Саме тому, після розширення програми “5-7-9” на енергокредити для ОСББ, наші співмешканці майже одностайно вирішили скористатися такою можливістю та встановити СЕС в наших будинках”, — зазначила керівниця ОСББ.
Крім того, ОСББ “ЖК “Грінвуд” є учасником програми “ГрінДІМ”, що гарантує відшкодування витрат на СЕС до 70% на обладнання. А також ОСББ отримає компенсацію 30% від суми кредиту за Програмою відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків у м. Львові на 2015-2025 роки.
Енергокредити для ОСББ можуть стати справжнім “мейнстримом”
Як зауважила перша віцепрем'єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко, що одним із першочергових кроків Уряду для підтримки відновлення енергетики стало розширення програми “Доступні кредити 5-7-9%”, завдяки якій ОСББ та ЖБК можуть подати заявку до одного із 46 уповноважений банків та отримати кредит до 5 млн грн терміном до 5 років під 7% річних.
Своєю чергою Сергій Мамедов, голова правління ГЛОБУС БАНКУ, зазначив, що державні програми з енергокредитування значно збільшують можливості громадян позбутися всіх складнощів, пов’язаних з енергопостачанням.
Він звернув увагу на те, що для тих ОСББ, що не є учасниками програми “ГрінДІМ” або ж компенсаторних програм від місцевих органів влади, кредит на придбання та встановлення автономних сонячних електростанцій є вигідною інвестицією, адже окупність витрат на СЕС може скласти до 3,5-4 років. Тобто, за його словами, вже за 1 рік після сплати кредиту громадяни матимуть змогу досить швидко повернути проінвестовані в енергонезалежність кошти.
Так, приміром, за ставки 7% на перший рік кредиту та теоретично максимальних ставок на 2 і 3 роки сплати кредиту (до 20% річних) загальна сума позики для встановлення СЕС потужністю 30 кВт-год. для стандартного багатоквартирного будинку на 100 квартир складе близько 1,8 млн грн. Тобто фінансове навантаження за встановлення СЕС на кожну квартиру дорівнюватиме до 18 тис. грн, а це лише 500 грн на місяць.
“Енергокредити для ОСББ можуть стати справжнім “мейнстримом”, адже це шлях до повної енергонезалежності. Крім того, висока окупність спонукатиме ОСББ до більш активної участі в програмах енергокредитування”, — підсумував Сергій Мамедов.
Нагадаємо, державний Sense Bank підписав першу кредитну угоду з об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку. Метою кредитування є зведення сонячної електростанції потужністю 30 кіловатів для забезпечення енергетичних потреб будинку.
В Україні посилять фінансування проєктів відбудови енергетики
Нагадаємо, що за умовами програми "Доступні кредити 5-7-9%" для ОСББ та ЖБК сума кредиту може складати до 5 млн грн терміном до 5 років під 7% річних. Програма працюватиме у комбінації із програмою "ГрінДІМ". ОСББ та ЖБК в рамках цієї програми зможуть отримати до 70% вартості проєкту після його облаштування.
Для того, щоб скористатись державною програмою пільгового кредитування "Доступні кредити 5-7-9" керівництво ОСББ чи ЖБК має подати заявку до одного із банків, які співпрацюють з Фондом розвитку підприємництва та надати пакет необхідних документів, встановлених банком.
Крім того, для бізнесу та громадян доступні наступні інструменти:
Розширена програма "Доступні кредити 5-7-9%" для бізнесу на купівлю та встановлення електрогенераційних установок на газу. Сума пільгового кредиту — до 150 млн гривень, строк кредитування — до 10 років. Програма "Доступні кредити 5-7-9%" також передбачає можливість для підприємців використати кредитні кошти на придбання сонячних та вітрових електростанцій, а також обладнання для накопичення електричної енергії.
Пільгове кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури, яке надають 19 найбільших банків України. Сума кредитів може становити до 25 млн євро. Термін кредиту — до 5–7 років.
Пільгове кредитування під 0% для домогосподарств на установку сонячних панелей з системами накопичення енергії та вітрових установок. Сума кредиту — до 480 тис. грн. Термін кредитування — 10 років.
Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) можуть отримати компенсацію до 1 млн грн за встановлення сонячних електростанцій та до 2 млн грн за встановлення теплових насосів для опалення.