НБУ курс:

USD

41,44

--0,07

EUR

45,16

--0,06

Готівковий курс:

USD

41,65

41,50

EUR

45,50

45,25

Мінімальні ціни на алкоголь хочуть підвищити: як сильно можуть подорожчати напої

Алкоголь, вино, пляшки
Алкоголь. Фото: Depositphotos

Міністерство економіки України пропонує підвищити мінімальні оптово-відпускні й роздрібні ціни на деякі види алкогольних напоїв. Відповідний проєкт постанови уряду винесено на обговорення на сайті відомства.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

В Мінекономіки вважають, що ціни необхідно підвищити у звʼязку зі:

  • змінами, які відбулися в соціально-економічній та податковій сферах, (зокрема, йдеться про зростання цін на сировину, комплектувальні, енергоносії, витрати на оплату праці тощо);
  • зміною ставок акцизного податку на алкогольні напої з 1 березня 2022 року.

"Розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам суб’єктів господарювання на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв і потребує коригування", – зазначили в уряді.

Тому мінімальні ціни на алкоголь пропонується підвищити наступним чином:

  • на горілку та лікеро-горілчані вироби – на 13%;
  • на віскі, ром і джин – на 25%;
  • на коньяк (бренді) – на 11-12%;
  • на виноробну продукцію (неігристі вина) – на 62%;
  • на сидр, пері, вина, вермути та інші зброджені напої (зокрема, суміші зі зброджених напоїв і суміші на основі зброджених напоїв), фактична міцність яких більша за 1,2% об'ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 22% об'ємних одиниць етилового спирту, – на 61-71%;
  • на вина ігристі та газовані винні напої – на 28%.

При цьому для виноробної продукції, яка поставляється в упаковці типу Tetra-Pak та Bag in box, буде коефіцієнт 0,85 від затвердженої мінімальної ціни. Це не стосується сидру та перрі (без додавання спирту), зброджених напоїв, отриманих винятково внаслідок натурального бродіння фруктових, ягідних і фруктово-ягідних соків, із вмістом спирту не більш як 8,5% об'ємних одиниць (без додавання спирту).

Актуальні мінімальні ціни на алкоголь (як оптові, так і роздрібні) були встановлені у вересні 2018 року. Лише роздрібні ціни на ігристі вина та газовані винні напої було підвищено ще в січні 2021 року.

Наприклад, для горілки та лікеро-горілчаних виробів мінімальна оптово-відпускна ціна наразі становить 321 грн за 1 літр 100%-го спирту, а роздрібна – 447 грн.

Що стосується сидру та перрі, зростання цін на які може бути одним із найбільших у відсотковому співвідношенні, то для них мінімальна роздрібна ціна в тарі місткістю 1 л нині становить 29,8 грн.

Джерело фото: ua.depositphotos.com