НАБУ викрило схему виведення грошей заводу "Зоря-Машпроект", на якій "сиділи" четверо ексдиректорів: скільки вкрали

Фото: НАБУ
Фото: НАБУ

Національне антикорупційне бюро за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції 26 вересня повідомило колишнім керівникам державного підприємства "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" - "Машпроект" (Миколаїв) та директору приватної компанії-нерезидента про підозру у заволодінні 62 мільйонами доларів. Про це йдеться в повідомленні бюро.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Слідство встановило, що керівництво ДП уклало з компанією-нерезидентом низку агентських угод, за якими вона нібито мала надавати послуги з пошуку та проведення переговорів з потенційними покупцями продукції підприємства щодо укладання з ними відповідних зовнішньоекономічних контрактів.

У результаті протягом 2013-2018 років "Зоря-Машпроект" безпідставно перерахувала на рахунки іноземної компанії 61,98 мільйона доларів (1,32 мільярда гривень за курсом НБУ на момент вчинення злочину) в якості оплати за удавані агентські послуги.

Зазначається, що завдання ДП збитків на цю суму підтверджено висновком судової економічної експертизи. Надалі ж кошти, за версією слідства, легалізувались шляхом їх переведення на рахунки іноземних компаній, підконтрольних екскерівникам науково-виробничого комплексу.

Підозрюваними у справі є як чотири колишніх генеральних директори "Зорі-Машпроекту", так і директор іноземної компанії. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу. Встановлюються інші особи, ймовірно причетні до вчинення злочину.

Дії всіх фігурантів кваліфіковано за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою).

Двом із них - одному з ексдиректорів ДП та директору компанії-нерезидента - також інкримінують частину 3 статті 209 КК (відмивання майна, одержаного злочинним шляхом, організованою групою або в особливо великому розмірі).

Як вказують у бюро, під час слідства було надіслано запити про міжнародну правову допомогу до понад 20 іноземних юрисдикцій. Так, завдяки відомостям, отриманим від індійських компетентних органів, вдалося підтвердити факт фіктивності послуг.

В свою чергу, інформація від Швейцарії та Латвії дозволила відстежити відмивання незаконно отриманих від ДП коштів у розмірі 795 тисяч доларів та понад 222 тисячі євро. Як додають в НАБУ, міжнародне співробітництво у цьому провадженні триває.