ОГХК вперше за рік почала відвантаження ільменіту з Іршанського ГЗК

ОГХК вперше за рік почала відвантаження ільменіту з Іршанського ГЗК
Фото: ОГХК

"Об'єднана гірничо-хімічна компанія" в жовтні розпочала відвантаження ільменітового концентрату з Іршанського гірничозбагачувального комбіната (Житомирська область) до Чехії, повідомляють у самій компанії та Фонді державного майна.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Згідно контракту, до кінця 2023 року компанія має поставити на європейський ринок 30 тисяч тонн готової продукції. Замовником виступає компанія з виробництва пігменту титану (TiO2), який широко використовується для потреб різних галузей промисловості у виробництві споживчих товарів.

Це перші відвантаження ільменіту з Іршанської філії у 2023 році. Як пояснюють у фонді, через воєнний стан, зруйновану логістику та постійні обстріли протягом 2022 року накопичена за попередні періоди продукція більше року зберігалась на складах підприємства і це було перешкодою для відновлення видобутку нової руди.

"Одна з основних задач, яку Фонд держмайна поставив перед оновленим складом правління ОГХК, - це налагодження експорту та розширення географії контрактів по прямим поставкам. До кінця року наша компанія планує відвантажити на європейський та американський ринки ще близько 105 тисяч тонн ільменітового концентрату", — зазначив перший заступник голови правління ОГХК Єгор Перелигін.

ФДМ планує виставити ОГХК на велику приватизацію в рамках "першої хвилі". Найближчим часом фонд разом зі своїм радником - компанією BDO - має визначити стартову ціну для проведення відкритого аукціону в системі "Prozorro.Продажі".

Зазначається, що ОГХК має амбітні плани - "стати одним з лідерів титанової індустрії та прибрати росію зі світової титанової мапи". Як вказав інший заступник голови правління компанії Дімітрі Каландадзе, вона докладає максимум зусиль для розвитку виробництва й розширення переліку потенційних покупців продукції.

"Переконані, що у синергії з залученням нових енергоефективних рішень та технологій, довгострокових інвестицій та збільшення ресурсної бази поступово вийдемо на лідерські позиції міжнародного титанового ринку", - додає він.

Загалом, як вказують у ФДМ, зараз в процесі підготовки до оголошення умов аукціонів в рамках розблокованої влітку великої приватизації знаходяться "декілька великих державних підприємств", які потребують залучення серйозних інвестицій.