НБУ курс:

USD

41,48

--0,01

EUR

44,75

+0,00

Готівковий курс:

USD

41,43

41,33

EUR

45,13

44,95

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Для українських яблук відкрили ринок Канади

яблука
Фото: Freepik

Українські садівники відтепер зможуть експортувати яблука на канадський ринок. 

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужба.

Канада відкрила ринок для яблук з України

Зазначається, що разом з МЗС відомство провело успішні переговори із канадською стороною, в результаті яких Агентство харчової інспекції Канади (CFIA) затвердило програму експорту свіжих яблук з України до Канади. 

Повідомляється, що наразі Канада вже здійснила оновлення імпортних вимог для України у своїй автоматизованій довідковій системі імпорту (AIRS) та затвердила Програму експорту українських яблук (Malus domestica) до Канади, яка передбачає такі основні аспекти:

  • виробники , які вирощують яблука, пакувальні кампанії та експортери мають бути зареєстровані Держпродспоживслужбою та внесені до Переліку експортерів, виробників та пакувальників українських яблук до Канади; 
  • нагляд за садами повинен проводитися під контролем Держпродспоживслужби для прогнозування поширення шкідливих організмів і забезпечення рекомендації щодо боротьби з ними; 
  • заходи боротьби зі шкідливими організмами повинні гарантувати, що зареєстровані оператори підтримують низьку поширеність шкідливих організмів або відсутність шкідливих організмів, які регулюються Канадою; 
  • підприємства повинні використовувати сортувальне обладнання для видалення кліщів, комах, інших шкідників та бруд, тощо. 
  • на кожен вантаж повинен бути оформлений фітосанітарний сертифікат, який видає Держпродспоживслужба.

"Попит на українську продукцію з кожним роком тільки зростає на міжнародній арені торгівлі. Сьогодні Канада відкриває свій ринок для наших яблук. Держпродспоживслужба спільно з МЗС опрацьовує кожен запит від бізнесу щодо відкриття нових ринків збуту. І розглядаються не тільки деякі країни, а вся мапа світу: Америка, країни Європейського Союзу, Африки, Східної Азії", - підкреслив Сергій Ткачук, голова Держпродспоживслужби.

Україна різко підвищила експортні ціни на яблуко

Зауважимо, у сезоні 2024/25 року відзначається різке зростання експортних цін на українське яблуко. Найбільше зростання зафіксоване при постачанні яблука в ОАЕ, де імпортери цього сезону платили на 40-60% більше за українські фрукти. 

Також досить суттєво – на 30-40%, зросли експортні ціни на яблуко з України, яке постачається до Саудівської Аравії, яка є головним ринком збуту за цією категорією продукції цього сезону. Аналогічне зростання ціни спостерігається в експорті яблука до Кувейту. А Швеція, один із основних покупців українського яблука в ЄС, платила в середньому на 25% більше, ніж роком раніше.

Нагадаємо, у минулого року експорт яблук та груш з України зріс на 23% порівняно з аналогічним періодом минулого року та сягнув 28 тисяч тонн.

Україна експортувала великі оптові партії свіжих яблук у 22 країни на різних континентах.

Найбільші виробники яблук в Україні

Серед лідерів виробництва яблук в Україні можна виділити три ключові компанії:

  1. Фермерське господарство "Гадз" (спеціалізується на вирощуванні яблук, груш, слив);
  2. Компанія "Сади Дніпра", яка реалізує свою продукцію під торговою маркою UApple;
  3. TBF Group (T.B Fruit).

TBF Group має більш ніж 20-річний досвід у переробці фруктів, овочів та ягід. Компанія володіє виробничими потужностями не лише в Україні, а й у Молдові. Продукція TBF Group експортується по всьому світу.

Що стосується UApple, компанія активно розвивається: щороку площа їхніх садів збільшується на 100 гектарів. Яблука від UApple можна знайти як у місцевих супермаркетах, так і на міжнародному ринку. Компанія експортує свою продукцію до країн Європейського Союзу, Близького Сходу та Азії.

Продукція "Гадз" також експортується у понад 20 країн Європи, Близького сходу та Азії.