- Категорія
- Новини
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Доступ українських товарів на європейський ринок хочуть розширити: основні напрямки співпраці

Україна та ЄС активно працюють над розширенням доступу українських товарів на європейський ринок.
Про це заявив заступник міністра економіки України - торговий представник України Тарас Качка, інформує Мінекономіки.
Про напрямки роботи
Україна розраховує на продовження автономних торгових преференцій після 6 червня 2025 року та активно працює з партнерами над лібералізацією торгівлі в рамках Угоди про асоціацію.
Наразі зусилля зосереджені на кількох ключових напрямках роботи.
Одним із головних викликів для України є механізм вуглецевого коригування імпорту (CBAM), запроваджений ЄС. Україна веде переговори про тимчасове виключення з-під його дії до завершення війни та відновлення економіки.
Крім того, розглядається можливість застосування декларативного підходу, що дозволить звітувати про викиди без необхідності сплачувати відповідні платежі, що критично важливо для збереження конкурентоспроможності українських виробників.
Тарас Качка зазначив, що завдяки відтермінуванню повного запуску механізму до 2027 року Україна має більше часу для перемовин.
Крім цього, одним із важливих напрямків роботи є підготовка до підписання угоди про промисловий безвіз (ACAA). Ведеться активна робота над розширенням цієї угоди на більшу кількість товарів, що дозволить охопити до 80% промислового експорту до Європейського Союзу. Тарас Качка зазначив, що є мета підписати Угоду вже цього року.
Заступник міністра економіки Андрій Телюпа підкреслив важливість державних програм підтримки виробників в рамках політики "Зроблено в Україні" для інтеграції України в європейський економічний простір.
Зі свого боку, Європа зосереджується на створенні стратегічно автономної промисловості, і Україна має потенціал стати важливим партнером у цьому процесі, використовуючи свої виробничі можливості.
Україна хоче зберегти умови доступу до ринку ЄС
Рада Європейського Союзу в травні 2024 року ухвалила продовження для України "торговельного безвізу" - автономних торговельних заходів, що передбачають призупинення ввізних мит і квот на український експорт в ЄС.
Пільговий режим торгівлі з ЄС діє із червня 2022 року та сприяє полегшенню важкої ситуації, в якій опинилися українські виробники та експортери внаслідок агресивної війни з боку Росії.
Раніше повідомлялось, що Єврокомісія може переглянути режим автономних торговельних заходів для України. Цей режим подовжували двічі на рік, а його дія завершується 5 червня 2025 року.
Кабінет міністрів завершує підготовку до переговорів з ЄС про підписання угоди щодо "промислового безвізу". Україна також намагається продовжити "економічний безвіз" та закріпити його на постійній основі через внесення змін до Угоди про асоціацію.
Зауважимо, що показники експорту українських товарів до Європи продовжують зростати. 60% всього, що продає український бізнес за кордон, іде до ЄС.