НБУ курс:

USD

41,48

--0,01

EUR

44,75

+0,00

Готівковий курс:

USD

41,49

41,39

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Розширення митних пільг для безпілотників та відстрочку Євро-6 для вантажівок хочуть прийняти без другого читання

вантажівка, водій, євро 6
Вимогу екостандарту Євро-6 для вантажівок готуються відтермінувати на два роки. Фото: Freepik

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує підтримати одразу за основу та в цілому законопроекти №12266 щодо змін у Податковий кодекс та №12267 щодо змін у Митний кодекс.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомили голова комітету Данило Гетманцев ("Слуга народу") та його заступник Ярослав Железняк ("Голос"). Йдеться про документи, які було внесено 29 листопада великими групами депутатів на чолі з Гетманцевим в обох випадках.

На засіданні комітету їх було схвалено одноголосно 24 нардепами. За словами Железняка, розгляд документів у залі парламенту очікується вже наступного пленарного тижня (17-20 грудня). Зокрема, проєкти законів передбачають наступні зміни:

  1. надання пільги з митних платежів для ввезення складових виробництва снарядів та боєприпасів;
  2. продовження дії пільги з митних платежів для БПЛА, приладів нічного бачення, антидронових рушниць тощо;
  3. поширення пільги на складові та матеріали не лише для літальних апаратів, а й для наземних та водних безпілотних систем;
  4. відстрочення на два роки до 1 січня 2027 року вимоги щодо відповідності екологічним нормам Євро-6 для вантажних автомобілів та автобусів;
  5. можливість неприбутковим організаціям допомагати військовим і їхнім сім’ям без втрати статусу через відсутність у статуті відповідних положень;
  6. неоподаткування ПДФО доходів у вигляді зібраних волонтером коштів, які були передані на користь благодійних фондів;
  7. можливість надання додаткового блага працівникам БФ без ризику втрати статусу неприбуткової організації (до 5% від доходу організації за рік);
  8. продовження до кінця воєнного стану пільги з ПДВ для національного кінематографу;
  9. скасування вимоги щодо оцінки для ринку вживаних авто;
  10. повна і остаточна фіскалізація грального бізнесу.

Зазначимо, що в листопаді 2023 року звільнення від ввізного мита та ПДВ для таких товарів як БПЛА, тепловізори, оптичні приціли та інші засоби забезпечення нацбезпеки, було продовжено до 1 січня 2025 року.

Нагадаємо також, що офіційний перелік волонтерів в Україні від початку 2024 року зріс у півтора рази: до нього внесено ще близько 3,5 тисячі осіб. Загальна ж їх кількість перевищила 10,4 тисячі. При цьому цьогоріч українці стали частіше донатити саме на "банки", аніж великим фондам та благодійним організаціям.

Минулого ж року три найбільших фонди, а саме: United 24, “Повернись живим” та Фонд Сергія Притули змогли зібрати 18,75 мільярда гривень. Втім, ця сума виявилася майже удвічі меншою, ніж у 2022 році.