- Категорія
- Новини
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Трамп пом’якшив нові мита для Канади та Мексики, але торговельна напруга зростає

Президент США Дональд Трамп підписав укази, якими розширив перелік товарів, що звільняються від нових мит на імпорт з Канади та Мексики. Це вже друге послаблення тарифної політики за останні два дні, що викликало неоднозначну реакцію бізнесу та фінансових ринків.
Про це пише ВВС.
У середу Трамп оголосив, що тимчасово скасує 25% імпортне мито для автовиробників лише через день після його запровадження. Президент Мексики Клаудія Шейнбаум подякувала за цей крок, а міністр фінансів Канади заявив, що країна, у свою чергу, відкладає другий етап відповідних мит на американську продукцію.
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо повідомив, що мав телефонну розмову з Трампом, під час якої американський президент неодноразово використовував нецензурну лексику. Трюдо зазначив, що, попри деякі поступки, торговельна війна між двома союзниками залишається можливою.
За словами Шейнбаум, її переговори з Трампом були "чудовими та шанобливими". Вона підкреслила, що країни працюватимуть разом над боротьбою з контрабандою фентанілу з Мексики до США та нелегальним обігом зброї у зворотному напрямку.
Зміни в тарифній політиці поширюються на товари, що ввозяться в межах Угоди США, Мексики та Канади (USMCA), зокрема телевізори, кондиціонери, авокадо та яловичину. Також знижено мито на калій – ключовий компонент добрив – з 25% до 10%.
Під загрозою мит залишається більше половини товарів
Втім, представник Білого дому зазначив, що близько 50% імпорту з Мексики та 62% з Канади залишаються під загрозою нових мит. 2 квітня адміністрація Трампа планує оприлюднити рекомендації щодо взаємних тарифів для інших країн.
Фінансові ринки відреагували на торговельну напругу падінням. Індекс S&P 500 у четвер знизився на 1,8%. Джордж Годбер із Polar Capital зазначив, що через непередбачувані рішення Трампа бізнесу дедалі складніше планувати виробництво.
Підписуючи укази, Трамп відкинув припущення, що це рішення пов’язане з падінням ринку, оскільки за ринком він не слідкує.
Однак не всі сприйняли ці заходи позитивно. Прем’єр-міністр провінції Онтаріо Даг Форд назвав їх "незначними" і заявив, що Канада все ще розглядає можливість введення 25% тарифу на електроенергію, що постачається до США.
Аналітики попереджають, що тарифна політика Трампа може спричинити зростання цін для американських споживачів, а також завдати значної шкоди економікам Канади та Мексики. За даними Міністерства торгівлі США, торговельний дефіцит країни у січні зріс на 34%, до 130 мільярдів доларів.
Попри ризики, американські компанії поки що пристосовуються до нової реальності. Грегорі Браун із BenLee зазначив, що бізнес приймає вищі ціни, а економіка США залишається стійкою. Він розглядає кроки Трампа як адаптацію до потреб ринку, що свідчить про його прагматичний підхід.
Додамо, що 3 березня Трамп підписав указ про введення 25-відсоткових мит на товари з Мексики й Канади. У повідомленні Білого дому йдеться про те, що Трамп "надав Канаді та Мексиці широкі можливості для приборкання небезпечної діяльності картелів і притоку смертельних наркотиків", які надходять до США, проте обидві країни "не змогли належним чином вирішити ситуацію".
У відповідь уряд Канади оголосив про введення масштабного пакету мит на продукцію, вироблену в США, після того, як президент Дональд Трамп у вівторок, 4 березня, підтвердив, що його адміністрація введе мита проти Канади та Мексики.