НБУ курс:

USD

41,19

--0,15

EUR

45,55

--0,30

Готівковий курс:

USD

40,90

40,80

EUR

45,42

45,15

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Україна поділилася з США своїм баченням того, які енергооб'єкти мають бути захищені режимом тиші

аес
Це стосується, насамперед, атомних станцій та газовидобувних комплексів/ cbn.com.ua

Україна поділилася з США своїм баченням переліку критично важливих об'єктів, які мають бути захищені режимом тиші, зокрема, це стосується атомних електростанцій та газовидобувних підприємств.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква в ефірі національного телемарафону.

Він уточнив, що мова йде не про конкретні об'єкти, не координати, а що туди підпадає, що саме, які об'єкти ядерної сфери, які категорії об'єктів, наприклад, газо-добувної галузі.

"Росія маніпулює, публікуючи свою незрозумілу інтерпретацію переговорів, де російська сторона стверджує, ніби режим тиші щодо обстрілів енергооб’єктів діє з 18 березня, хоча з того часу, як мінімум, 8 об'єктів енергетичної інфраструктури України зазнали обстрілів зі сторони РФ", - заявив Жовква.

Окрім того, заступник керівника ОП зазначив, що у випадку порушення Росією режиму тишу держава монітор буде фіксувати це, і "далі Сполучені Штати Америки зафіксувавши відповідно, отримавши від монітора таку інформацію мають вживати відповідні дії".

Удари по енергетиці

18 березня президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським диктатором Володимиром Путіним. Сторони погодилися, що шлях до миру розпочнеться з припинення обстрілів енергетики. 

Зеленський підтримав пропозицію про припинення ударів по російських енергетичних об'єктах. За словами особи, обізнаної з ситуацією, це рішення стало першим кроком у рамках ініціативи президента США Дональда Трампа щодо припинення трирічного конфлікту. Телефонна розмова між Зеленським і Трампом відбулася наступного дня після того, як Путін повідомив Трампу про готовність обмежити удари по енергетичній інфраструктурі України. 

Переговори в Саудівській Аравії 

25 березня, в Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії, відбувся новий раунд перемовин між українською та американською делегаціями. Аналогічні переговори пройшли між США та РФ. Всі сторони погодилися забезпечити безпечне судноплавство в Чорному морі.  Крім того, сторони домовилися розробити заходи для реалізації угоди про заборону ударів по енергетичних об'єктах Росії та України.

Зеленський підтвердив, що в Ер-Ріяді досягли домовленостей щодо тиші в Чорному морі та заборони на удари по енергетичній інфраструктурі. За його словами, ембарго може почати діяти одразу після оприлюднення заяв зі сторони Білого дому.