- Категорія
- Новини
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Масштабні обшуки через земельну корупцію у Києві: серед фігурантів – Комарницький та заступник Кличка, затримано сімох осіб

Спеціалізована антикорупційна прокуратура та НАБУ провели масштабну операцію, спрямовану на викриття корупційних схем у земельній сфері Києва на чолі з медійно відомим колишнім депутатом Київської міської ради. Серед підозрюваних - заступник голови КМДА.
Про це інформують пресслужби САП та НАБУ.
САП і НАБУ викрили корупційну схему
Антикорупційні органи вранці повідомили про масштабні обшуки з викриття злочинної організації, причетної до земельної корупції у Київраді та КМДА.
НАБУ повідомляє, що діяльність фігурантів справи була спрямована на захоплення цінних земель столиці та забезпечення повного контролю над процесом прийняття рішень щодо їхнього розподілу, а також включала зловживання в бюджетній сфері та низку інших правопорушень.
Ключові фігуранти справи:
- ексдепутат Київради – організатор схеми;
- заступник голови КМДА;
- депутати Київради, зокрема голова та члени земельної комісії;
- керівники комунальних підприємств;
- інші учасники, задіяні у злочинній схемі.
На час публікації про підозру повідомлено 10 особам. Затримано сімох осіб, на причетність до злочинів перевіряється широке коло посадовців Київради та КМДА.
Імена не розголошуються. Однак, за інформацією Центру протидії корупції, обшуки, зокрема, пройшли у київського бізнесмена Дениса Комарницького. Серед фігурантів справи - заступник Віталія Кличка Петро Оленич, голова земельної комісії Київаради Михайло Терентьєв та членкиня цієї ж комісії Олена Марченко.
Як пише "Главком", Комарницький вже відреагував на інформацію про нього в ЗМІ та сьогоднішні обшуки, вказавши на "системну кампанію, спрямовану не лише проти мене, а й на дискредитацію київської міської влади та її представників".
Схема земельних розкрадань
Згідно з даними слідства, злочинна організація діяла за чітко розробленою схемою:
- Пошук перспективних ділянок – оформлення права власності на нібито збудовані об'єкти через підконтрольних осіб.
- Одержання прав на землю – подання заяв до Київради для отримання земельних ділянок без проведення аукціонів.
- Вплив на міську владу – депутати та чиновники КМДА ухвалювали необхідні рішення в обмін на хабарі (гроші, нерухомість).
- Контроль процесів – створення перешкод для конкурентів, що змушувало їх звертатися до злочинної групи для "вирішення питань".
Як вказує НАБУ, лідер організації мав значний вплив у міській владі: від кадрових призначень до розподілу бюджетних коштів. Він підтримував тісні зв’язки з високопосадовцями КМДА, керівництвом земельної комісії та іншими топчиновниками.
Втрати та запобігання розкраданню
За інформацією НАБУ, у 2023–2024 роках зловмисники заволоділи 0,0994 га землі на суму 11,6 млн грн. Однак вдалося зупинити розкрадання шести ділянок на 83,7 млн грн.
Викрито спробу через погрози та штучні перешкоди змусити приватне підприємство припинити законну діяльність із торгівлі та надання в оренду торговельних приміщень в одному з районів столиці з метою заволодіння для подальшої забудови земельної ділянки цього підприємства.
Також зафіксовано спробу рейдерського захоплення бізнесу та хабар у 100 тис. доларів депутатці Київради. Зазначається, що розслідування триває. До операції було залучено понад 100 детективів НАБУ і прокурорів САП.




Що відомо про Комарницького
Денис Комарницький був лідером фракції "Блоку Леоніда Черновецького" у Київраді з 2008 по 2010 роки.
Після виборів до Верховної Ради у 2019 році, за інформацією в ЗМІ, він отримав статус "смотрящего за Києвом". Його ім'я часто згадувалося у скандалах, пов’язаних із непрозорими забудовами та розподілом міських ресурсів.
Компанії, пов'язані з Комарницьким, регулярно отримували великі підряди від комунальних підприємств Києва на будівництво та реконструкцію. Зокрема, він був бенефіціаром компанії-генпідрядника будівництва Подільського мостового переходу в Києві, кошторисна вартість якого рішенням Київради зросла з 11,2 млрд грн до 19,9 млрд грн.
Як заявляв нардеп Гео Лерос, за посередництва народного депутата з фракції "Слуга народу" Миколи Тищенка та Дениса Комарницького Офіс президента систематично отримує "валютні кошти" зі столичного бюджету.