- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Без України: Палата представників США схвалила допомогу лише Ізраїлю
Палата представників США 2 листопада ухвалила законопроєкт республіканців щодо надання допомоги Ізраїлю в розмірі $ 14,3 мільярда без коштів для України.
Про це повідомляє Reuters.
Законопроєкт підтримали 226 членів Палати, проти проголосували 196.
За законопроект проголосували 12 демократів із 214 республіканцями, а двоє республіканців приєдналися до 194 демократів, які виступили проти.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaУхвалення законопроєкту стало першою серйозною законодавчою дією під керівництвом нового спікера Палати представників Республіканської партії Майка Джонсона.
Але оскільки він поєднував допомогу для Ізраїлю з скороченням видатків на Службу внутрішніх доходів і залишив поза увагою допомогу для України, президент Джо Байден пообіцяв накласти вето, а сенатор Чак Шумер, лідер більшості в контрольованому демократами Сенаті, сказав, що законопроєкт Палати представників Сенат взагалі не розглядатиме.
Суперечка між двома палатами може означати, що пройдуть тижні, перш ніж Конгрес затвердить будь-який план екстрених витрат.
Законопроєкт Палати представників передбачає передбачає, що основна частина суми піде на озброєння для Ізраїлю, включно з 4 млрд доларів на системи ПРО Залізний купол і Праща Давида. Сюди також входять 200 млн доларів на захист американського персоналу та евакуацію громадян США. У законопроєкті не врахували гуманітарну допомогу Газі, про яку просив президент США Джо Байден.
Ізраїль вже отримує 3,8 мільярда доларів на рік військової допомоги США відповідно до 10-річного плану, який діє з 2016 року.
Конгресмен від демократів Роза ДеЛауро звинуватила республіканців у затримці допомоги Україні.
"Цей законопроект не враховує Україну. Ми не кинемо Ізраїль і не кинемо Україну. Але їхні долі пов'язані", - сказала вона.
Хоча демократи та багато республіканців все ще рішуче підтримують Україну, менша, але гучна група республіканців ставить під сумнів надсилання більше грошей уряду в Києві в умовах різкого дефіциту бюджету.
Джонсон, який неодноразово голосував проти допомоги Україні, перш ніж стати спікером, планує внести законопроект, який поєднує допомогу Україні з грошима для підвищення безпеки на кордоні США з Мексикою.
Після голосування Джонсон закликав Сенат і Білий дім швидко схвалити законопроект.
Допомога Україні та Ізраїлю від США
Днями президент США Джо Байден подав до Конгресу запит щодо, зокрема, фінансування допомоги Україні й Ізраїлю та зміцнення безпеки американських кордонів. Загалом ідеться про 106 млрд доларів.
Близько 14,3 млрд доларів у 2024 фінансовому році пропонується виділити Ізраїлю. Значна частина із цих грошей буде спрямована на підтримку систем протиповітряної та протиракетної оборони країни та інші закупівлі зброї.
Також Байден хоче отримати понад 9 млрд доларів на гуманітарну допомогу, зокрема для Ізраїлю та Гази, де населення стикається з гуманітарною кризою.
Що стосується України, то для неї президент США пропонує виділити 61,4 млрд доларів. Запит включає поповнення військового обладнання країни, надання допомоги в сфері економіки й безпеці й підтримку біженців у Штатах.
Але спікер Конгресу Майка Джонсона вирішив окремо голосувати рішення про допомогу Україні та Ізраїлю, а не одним, як пропонувала адміністрація президента США Джо Байдена, та "компенсувати" ухвалення цих рішень поступками вимогам низки республіканців.
Після цього Білий дім оприлюднив заяву, у якій наголосив, що питання національної безпеки, зокрема допомога США Україні та Ізраїлю, не мають бути предметом політичних розмінів у Конгресі.
У заяві наголошується, що "існує тверда двопартійна згода", що допомога Україні у захисті її суверенітету від агресії Росії та допомога Ізраїлю відповідають прямим інтересам національної безпеки США.