Британія запровадила нові санкції: в списку – Оксана Марченко

Оксана Марченко
Оксана Марченко – дружина кума Путіна Віктора Медведчука. Фото: скриншот

Велика Британія запровадила санкції проти дружини кума Путіна Віктора Медведчука Оксани Марченко, а також проти родичів низки російських олігархів. Відповідний список оприлюднили в уряді Британії.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Зазначається, що Марченко пов'язана з особою, яка бере участь або була причетна до дестабілізації ситуації в Україні, підриву чи загрозі територіальній цілісності, незалежності країни. Ідеться про ексдепутата від забороненої ОПЗЖ Віктора Медчедчука, який в Україні підозрюється у держзраді.

Також під обмеження потрапили батько й дочка депутата Держдуми і олігарха Андрія Скоча, дружина й діти засновника компанії АФК "Система" Володимира Євтушенкова та інші. 

Крім того, в списку опинилися два уродженці Кіпру – юристи Христодулос Вассіліадес і Деметріс Іоаннідес. Вони співпрацювали з російськими олігархами Алішером Усмановим та Романом Абрамовичем відповідно.

Санкції ввели й проти холдингу USM, заснованого Усмановим, а також двох компаній, які пов'язані з олігархом. В переліку є й фірма, повʼязана з Абрамовичем.

Нагадаємо, 24 лютого міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі оголосив про новий пакет санкцій і торговельних заходів проти Росії. Тоді під обмеження потрапили, зокрема, чотири банки, а також держкорпорація "Росатом".