"Газпром" створює власну приватну військову компанію, - розвідка

"Газпром" створює власну приватну військову компанію, - розвідка

Енергетичний російський монополіст "Газпром нафта" створює власну приватну військову компанію. Відповідне розпорядження було підписане головою уряду РФ Міхаілом Мішустіним.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомила пресслужба Головного управління розвідки Міноборони України.

Документ встановлює, що засновниками організації буде ПАТ "Газпром нафта" з розміром долі у статутному капіталі "організації" 70% та "Приватна охоронна організація Стаф-центр" з часткою 30%.

При створенні "організації" уряд РФ посилається на закон "про безпеку об'єктів паливно-енергетичного комплексу", де зазначено, що підприємствам галузі "може бути надано право на заснування приватної охоронної організації". Розмір частки такого підприємства у статутному капіталі новоствореної "організації" не може бути меншим ніж 50%.

"Таким чином в РФ продовжується "гонка озброєнь" серед основних політичних гравців, які активно створюють приватні армії за прикладом ПВК "Вагнер" Євгенія Пригожина", - зазначають у розвідці.

Нагадаємо, Верховна Рада схвалила постанову про визнання ПВК "Вагнер" міжнародною злочинною організацією, а російські приватні військові компанії – терористичними організаціями.

Раніше Офіс Генерального прокурора України оголосив про підозру керівнику приватної військової компанії "Вагнер" Євгену Пригожину.